Czterech zwycięzców w konkursie na karoserię samochodu elektrycznego

Data
Tagi

We wtorek spółka ElectroMobility Poland Poland ogłosiła końcowy wynik konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego. Komisja konkursowa wybrał cztery projekty.

Do ścisłego finału konkursu na projekt karoserii polskiego samochodu elektrycznego wybrano dziewięć projektów, spośród których ostatecznie wybrano cztery.

W konkursie za najlepsze uznano projekty przygotowane przez Łukasza Myszyńskiego, Sebastiana Nowaka, Mateusza Tomiczka oraz Damiana Wolińskiego. Zwycięzcy otrzymali po 50 tys. zł nagrody, a ich projekty nadwozia mają stanowić podstawę do produkcji prototypów.

W konkursie przyznano też wyróżnienia dla projektów 2sympleks i One One Lab.

Jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w październiku, ma być ogłoszony konkurs na prototyp auta elektrycznego skierowany do producentów pojazdów lub komponentów z branży samochodowej. Proces wyłonienia najlepszych prototypów ma potrwać do końca 2018 roku.

ElectroMobility Poland chce również przeprowadzić analizę „łańcucha wartości pojazdu elektrycznego”. Ma ona pokazać, w których elementach łańcucha istnieje największy potencjał do rozwoju innowacyjnych produktów. Jednocześnie Spółka przygotowuje się do konsumenckiego badania potrzeb i oczekiwań Polaków w stosunku do aut elektrycznych. Wyniki mają posłużyć do stworzenia modelu biznesowego, który ma pomóc w upowszechnieniu e-samochodów.