zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: Efektywność energetyczna zobacz wszystko

 • EIM

  Miedź jest kluczowa dla efektywności energetycznej

  Zwiększenie zużycia miedzi polepsza efektywność energetyczną urządzeń i sprzętu gospodarstwa domowego, przynosząc korzyści dla środowiska.

 • prof. Przemysław Komarnicki

  Magazyny energii i ich znaczenie dla przemysłu

  Magazyny energii stanowią olbrzymi potencjał, zarówno techniczny jak i ekonomiczny, do ulepszenia procesów przemysłowych.

 • newseria.pl

  Budynki mogą zużywać o 80 proc. mniej energii niż...

  Budynki zużywają coraz więcej energii. Dziś odpowiadają za mniej więcej połowę globalnego zapotrzebowania, ale w ciągu kolejnych 20 lat odsetek ten może wzrosnąć do nawet 80 proc. Dlatego potrzebne są rozwiązania, które poprawią efektywność energetyczną budynków.

 • ECI, (AF)

  Zielone i bardziej ekologiczne miasta? Bez miedzi ani rusz

  Inteligentne budownictwo, stawia na efektywność energetyczną i ekologię, a do rozwiązań wykorzystuje m.in. miedź. 

 • Europejski Instytut Miedzi, (AF)

  Miedź i recykling. Pięć właściwości, które...

  Rozwiązaniem problemu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego w Polsce oraz ograniczenia kosztów energii elektrycznej jest poprawa efektywności energetycznej oraz rozwój OZE, w tym

 • newseria.pl

  Sposoby na zmniejszenie zużycia i kosztów energii....

  Większa efektywność energetyczna opłaca się wszystkim: indywidualnym odbiorcom pomaga obniżyć rachunki, firmom – ograniczyć koszty działalności i przynieść nowe środki na inwestycje, a w skali makro – zwiększyć konkurencyjność całej gospodarki. Przekłada się również na mniejszą emisję gazów cieplarnianych, dzięki czemu ogranicza problem smogu.

 • Analiza kosztów cyklu życia – Podstawy

  Przedsiębiorstwa mają trudności ze znalezieniem zadowalającej, opartej na rzetelnej informacji, odpowiedzi na zasadnicze pytanie: które projekty są najbardziej rentowne w długim okresie? Niniejszy Poradnik ukazuje, w jaki sposób można przeprowadzić racjonalną analizę kosztów cyklu życia postępując zgodnie z prostą procedurą w sześciu krokach.

 • leonardo-energy.com

  Rynek europejski jest przygotowany na kogenerację?

  Ciepło stanowi obecnie 40% zużycia energii w Europie. Zastosowania przemysłowe wymagają bezpiecznych dostaw ciepła, a jednocześnie wzrasta zapotrzebowanie na niezależność energetyczną, ponieważ właściciele domów i firm chcą wytwarzać własną, tanią i czystą energię. Rynek kogeneracji przypuszczalnie znacznie się rozszerzy. Więcej w wywiadzie.

 • leonardo-energy.com

  Silniki i ich wpływ na zmniejszanie emisji dwutlenku...

  Dlaczego silniki mają tak duże znaczenie w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla w europejskim systemie energetycznym?

 • Kogeneracja – zastosowanie i korzyści. Zobacz raport

  W konwencjonalnych elektrowniach ciepło powstające przy wytwarzaniu energii elektrycznej nie jest odzyskiwane, podczas gdy w procesie kogeneracji ciepło jest efektywnie użytkowane dla celów zapewnienia komfortu (ogrzewanie pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej) lub usług (ciepło wysokotemperaturowe i para) dla domów, budynków publicznych, przedsiębiorstw i przemysłu. Jakei są korzyści takiego rozwiązania?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno