zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: Energia odnawialna zobacz wszystko

 • Baltic Sea Offshore Wind Forum, EIM

  Energia wiatrowa na Bałtyku. Potencjał dla energetyki,...

  Morze Bałtyckie, posiadające obecnie 1,5 GW podłączonej do sieci morskiej energii wiatrowej, może być drugim co do wielkości basenem dla morskiej tej energetyki z potencjalnie 9 GW zainstalowanym do 2030 roku.

 • leonardo-energy.com, International Renewable Energy Agency

  Odnawialne źródła energii. Jaki mają wpływ na...

  W konsekwencji zmian klimatycznych i energetycznych mogą pojawić się nowi liderzy energetyczni, spowoduje to większe zróżnicowanie podmiotów energetycznych. Może to również przynieść zmianę stosunków handlowych oraz pojawienie się nowych sojuszy.

 • leonardo-energy.org, EIM (AF)

  Energetyka odnawialna. Największe farmy słoneczne i...

  W szybko zmieniającym się sektorze energii odnawialnej, kolejne inwestycje rosną jak grzyby po deszczu. Gdzie znajdują się największa farmy wiatrowe na lądzie i morzu? Gdzie zbudowano największą farmę słoneczną? Zobacz zestawienie.

 • Instytut Energetyki Odnawialnej

  Rynek fotowoltaiki w Polsce 2018. Zobacz raport

  Łączna moc zainstalowana w PV wynosi ok. 300 MW, co daje 3,4% udział fotowoltaiki w polskim „miksie” OZE. W latach 2018/2019 fotowoltaika wyjdzie z niszy, zwłaszcza dzięki systemowi aukcyjnemu i już do końca 2020 roku może stać się jedną z wiodących technologii OZE.

 • EIM

  Energetyka wiatrowa. Jaką rolę ma do odegrania miedź?

  Turbiny wiatrowe produkują znaczną część odnawialnej energii, przyczyniając się do zmniejszenia zależności od importowanych paliw kopalnych oraz do redukcji emisji CO2.

 • Europejski Instytut Miedzi, (AF)

  Miedź i recykling. Pięć właściwości, które...

  Rozwiązaniem problemu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego w Polsce oraz ograniczenia kosztów energii elektrycznej jest poprawa efektywności energetycznej oraz rozwój OZE, w tym

 • newseria.pl

  Transformacja energetyczna. Sztuczna inteligencja...

  Już w 2017 roku na rynku przybyło więcej gigawatów energii ze źródeł odnawialnych niż pochodzących z kopalnych surowców energetycznych. Zmiany są konieczne, problemem jednak jest ich tempo.

 • EIM, (AF)

  Metale bez których zielona rewolucja się nie uda

  Metale, które odegrały ważną rolę w rewolucji przemysłowej - stal, miedź, żelazo, cyna i aluminium - są również niezbędne w tzw. zielonej rewolucji. Aby rozwijać elektromobilność, fotowoltaikę i off shore - potrzebujemy m.in. miedzi.

 • EIM, oprac. Anna Frankowska

  Innowacyjność w energetyce, czyli EEC Green....

  Obok COP24 odbędzie się również konferencja na temat innowacyjności w ochronie środowiska – EEC Green. Przedstawiciele Europejskiego Instytutu Miedzi wezmą niej aktywny udział. Zaprezentujemy tam m.in. kluczową rolę miedzi dla efektywności energetycznej.

 • Izabela Kielichowska, Edwin Haesen, Thobias Sach

  Indeks elastyczności systemu elektroenergetycznego....

  Techniczne wyzwania dotyczące zintegrowania wysokiego udziału zmiennych odnawialnych źródeł energii (VRES) są w większości znane i możliwe do rozwiązania. Jednakże instytucjonalne wyzwania, mające zapewnić odpowiednie środki elastyczności, są nadal istotne.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno