zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: Energia odnawialna zobacz wszystko

 • leonardo-energy.org

  Ocena elastyczności popytu przemysłowych odbiorców...

  Siedem studiów przypadków w różnych krajach Unii Europejskiej ujawniło, że waloryzacja elastyczności popytu przemysłowych odbiorców energii elektrycznej może być stosowana w szerszym zakresie niż dotychczas sądzono.

 • EIM

  Morska energetyka wiatrowa. Dlaczego opłaci się w nią...

  Morska energetyka wiatrowa w Polsce ma przed sobą wielki potencjał (8-10 GW). Te moce będą Polsce bardzo potrzebne, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na energię w kraju.

 • EIM, European Copper Institute

  Energia ze słońca w domu. Warto postawić na panele PV...

  Coraz większe znaczenie, także w naszych domach, ma pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii. Panele słoneczne nie bez przyczyny zyskują na popularności. Komfort korzystania z tego źródła energii poprawi bateria. Zobacz jeden z poradników z naszego cyklu.

 • EIM, European Copper Institute

  Energia słoneczna. Rozwój fotowoltaiki nie obejdzie...

  Miedź jest niezwykle ważnym materiałem ułatwiającym ciągły rozwój sektora energii słonecznej i umożliwiającym dokonanie transformacji energetycznej w sposób ekonomicznie opłacalny i zrównoważony.

 • leonardo-energy.org

  Energetyka wiatrowa. Dlaczego warto na nią postawić?

  Dostępność operacyjna turbin wiatrowych jest wyjątkowo wysoka (98%), choć ich współczynnik mocy jest obniżony ze względu na zmienny charakter wiatru. Koszty produkcji energii wiatrowej spadły o około 80% w ciągu ostatnich 25 lat i wciąż obniżają się o kilka procent rocznie. Dodatkowo elektrownia wiatrowa nie generuje podczas pracy gazów cieplarnianych ani zanieczyszczeń powietrza.

 • leonardo-energy.org

  Systemy fotowoltaiczne. Jak zwiększyć efektywność...

  Transformacja energetyczna jest ukierunkowana na zmniejszenie emisji CO2 przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości dostaw energii i konkurencyjności branży. Aby jednak utworzyć prawdziwie zrównoważony system energetyczny, należy wziąć pod uwagę surowce mineralne niezbędne do przeprowadzenia takiej zmiany. Dotyczy to również fotowoltaicznych systemów produkcji energii, których rynek w Europie odnotował imponujący wzrost o 28% w 2017 r. W 2017 r. zainstalowano infrastrukturę o łącznej powierzchni ponad 40 kilometrów kwadratowych i mocy zainstalowanej równej 8,61 GW.

 • Czysta energia niezbędna dla dalszego rozwoju polskiej...

  W czerwcu cel UE na 2030 r. dotyczący udziału energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w miksie energetycznym został zwiększony do 32 proc. przy jednoczesnym wymogu ograniczenia zużycia energii o blisko jedną trzecią. Przyjęte założenia mogą negatywnie odbić się na polskiej gospodarce. Rozwiązaniem problemu jest przyspieszona transformacja energetyczna.

 • Energia i zasoby odnawialne. Dlaczego bez miedzi ani rusz?

  Miedź to jeden z najlepszych przewodników elektryczności i ciepła — nic więc dziwnego, że około 60% znajdującej się w obrocie miedzi jest wykorzystywane właśnie do takich zastosowań.

 • EIM, copperalliance.eu

  Miedź napędza zrównoważony rozwój. 10 dowodów

  Miedź charakteryzuje się doskonałym przewodnictwem elektrycznym i cieplnym, jest bardzo trwała i można ją w 100% poddawać recyklingowi bez utraty właściwości. Poniżej przedstawiamy 10 przyczyn i dowodów na to, że miedź jest najlepszym materiałem do budowy bardziej zrównoważonych systemów energetycznych.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Rozwój OZE i elektromobilności. Jaką rolę ma do...

  Rozwój odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności widoczny w wielu krajach oznacza, że zapotrzebowanie na miedź będzie rosnąć. Nie tylko dzisiaj miedź odgrywa istotną rolę. Jak to wyglądało w przeszłości? Jaka perspektywa rysuje się przed tym czerwonym metalem?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno