zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: Instalacje elektryczne zobacz wszystko

 • leonardo-energy.org, EIM

  Miedź w gniazdkach elektrycznych. Dlaczego jest tak ważna?

  Jedną z największych zalet miedzi jest to, że istnieje szeroki wybór dostępnych stopów, łączących w sobie doskonałe właściwości elektryczne z dobrymi właściwościami mechanicznymi.

 • Europejski Instytut Miedzi, (AF)

  Miedź i recykling. Pięć właściwości, które...

  Rozwiązaniem problemu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego w Polsce oraz ograniczenia kosztów energii elektrycznej jest poprawa efektywności energetycznej oraz rozwój OZE, w tym

 • Reyer Venhuizen, KEMA T&D Power

  Jakość energii. Uziemienie i EMC – systemowe...

  Przedstawione w tym opracowaniu, kompleksowe podejście do zagadnienia uziemień ma służyć zespołom reprezentującym wiele różnych dyscyplin, jako podstawowe wytyczne w zakresie uziemiania i tłumienia zaburzeń.

 • newseria.pl

  Nowa technologia pozwala monitorować zużycie prądu w...

  Wdrażanie inteligentnych sieci energetycznych zwiększa bezpieczeństwo energetyczne, optymalizuje podaż energii i zapobiega awariom dostaw, a także pozwala lepiej wykorzystać odnawialne źródła energii. Inteligentne opomiarowanie pozwala monitorować zużycie energii w domu czy firmie w czasie rzeczywistym.

 • Stefan Fassbinder

  Miedź w elektrotechnice. Praktyczne zastosowania...

  Aluminium, którego przewodność wynosi około 60% przewodności miedzi, nie mieści się na podium trzech najlepszych metalicznych przewodników elektryczności. Złoty medal, – jeżeli tak można powiedzieć, otrzymuje srebro, srebrny medal przypada miedzi, a złoto zajmuje trzecie miejsce.

 • Stefan Fassbinder Niemiecki Instytut Miedzi

  Miedź w elektrotechnice. Praktyczne zastosowania...

  W większości krajów europejskich miedź jest nadal stosowana głównie, jeżeli nie wyłącznie, w instalacjach elektrycznych budynków.

 • EIM, copperalliance.eu

  Domowa instalacja elektryczna. 9 praktycznych rozwiązań

  Jak rozplanować gniazka elektryczne w domu, dlaczego warto zainstalować centralny wyłącznik oraz na co zwrócić uwagę montując czujniki dymu. To tylko kilka problemów, których rozwiązanie prezentujemy w artykule. To jeden z całego cyklu poradników, które w przystępny sposób wprowadzają do tematyki domowych instalacji elektrycznych.

 • mgr inż. Julian Wiatr

  Zasilanie budynków w energię elektryczną w warunkach...

  Przy projektowaniu układów zasilania budynków pojawia się szereg wątpliwości wynikających z oczekiwanego poziomu niezawodności dostaw energii eklektycznej. Brak wytycznych w tym zakresie często prowadzi do błędnego rozumienia tego problemu przez inwestora oraz...

 • thinkcopper.org, EIM

  Miedziane instalacje elektryczne. Zobacz, dlaczego warto...

  Bezpieczeństwo to bardzo ważna kwestia w budownictwie. Właściwie zaprojektowana sieć elektryczna, w tym odpowiednio wykonana instalacja i oprzewodowanie, mają zasadniczy wkład w zapewnienie bezpieczeństwa w budynku (czy też ograniczenie potencjalnych zagrożeń).

 • mgr inż. Marcin Orzechowski

  Wybrane zagrożenia stwarzane przez zasilacze UPS w...

  Urządzenie wyposażone w baterie akumulatorów takie jak np.: zasilacze UPS itp. stwarzają zagrożenie dla osób znajdujących się w budynku objęty akcją ratowniczo-gaśniczą. Przeciwpożarowy wyłącznik prądu był wielokrotnie opisywany w literaturze. Pomimo tego w dalszym ciągu spotykamy się z duża liczbą wątpliwości w zakresie jego projektowania i wykonywania dla zasilaczy UPS oraz urządzeń wyposażonych w baterie akumulatorów. Niniejszy artykuł jest próbą odpowiedzi na część z tych wątpliwości.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno