zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: Polityka energetyczna zobacz wszystko

 • newseria.pl

  Polska narażona na zmiany klimatu. Naukowcy biją na alarm

  Polska nie jest przygotowana na globalne zmiany klimatyczne, przede wszystkim na częstsze i bardziej dotkliwe susze – podkreśla prof. dr hab. Stanisław Czaja z UE we Wrocławiu. Konieczne jest bardziej racjonalne gospodarowanie wodą, uprawy odporne na pogodę, systemy ostrzegania i wsparcia ekonomicznego.

 • EIM, oprac. Anna Frankowska

  Innowacyjność w energetyce, czyli EEC Green....

  Obok COP24 odbędzie się również konferencja na temat innowacyjności w ochronie środowiska – EEC Green. Przedstawiciele Europejskiego Instytutu Miedzi wezmą niej aktywny udział. Zaprezentujemy tam m.in. kluczową rolę miedzi dla efektywności energetycznej.

 • Europejski Instytut Miedzi, oprac. Anna Frankowska

  Polska polityka energetyczna do 2040. Jak będzie...

  Inwestycje w energetykę w ciągu 20 lat powinny sięgnąć 400 mld zł. W planach na najbliższe lata rząd uwzględnia m.in. wymogi UE dot. zmniejszenia emisji CO2 oraz wzrost zużycia energii w najbliższych latach. Jak zmieni się polski miks energetyczny? Jaka będzie rola OZE?

 • Hans De Keulenaer, European Copper Institute Edwin Haesen, Ecofys - a Navigant company

  Możliwości elektryfikacji przemysłu w Unii Europejskiej

  Elektryfikacja procesów nagrzewania oferuje przemysłowi atrakcyjne drogi do osiągnięcia dekarbonizacji i w znacznym stopniu zmieni wykorzystanie energii elektrycznej do celów przemysłowych w świecie, w którym obowiązują ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

 • Michał Ramczykowski Europejski Instytut Miedzi

  Stanowisko Europejskiego Instytut Miedzi w sprawie...

  Biorąc pod uwagę przyjęty kierunek w zakresie rozwoju elektromobilności w Polsce, prezentujemy stanowisko Europejskiego Instytutu Miedzi (European Copper Institute), przed kolejnym Trilogiem zaplanowanym na 5 grudnia 2018 r., w zakresie określenia docelowego indywidualnego poziomu emisji CO2 w 2025 r. dla samochodów osobowych.

 • EIM, (AF)

  Alarmujący raport NIK. Osiągnięcie celu OZE na 2020...

  Osiągnięcie przez Polskę  celu 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone. W 2016 roku wskaźnik ten nieznacznie przekroczył tylko 11 proc. i był najniższy od 2013 r. – czytamy w raporcie NIK.

 • EIM, (AF)

  Polska energetyka wymaga zmian. “Postawmy na...

  Jesteśmy na progu ważnych zmian, nie tylko ze względu na pakiet klimatyczny i wymagania UE dot. zmniejszenia emisji CO2. Z drugiej strony polski mix energetyczny oparty jest przede wszystkim na węglu i ciężko nam z tego zrezygnować. To wymaga m.in. inwestycji. Jak powinna zmieniać się polska energetyka? O to pytamy Leszka Juchniewicza Współprzewodniczącego Rady Programowej EuroPOWER.

 • EIM

  Innowacyjność w energetyce. Na co Polska powinna...

  "Polityka energetyczna Polski vs konkurencyjność polskiej gospodarki” - to jeden z paneli dyskusyjnych podczas Konferencji Energetycznej EuroPOWER. Polityka klimatyczna to nie tylko bariery, ale i szansa na istotne zmiany.

 • EIM, (AF)

  Dlaczego Polska powinna inwestować w OZE? “Jest...

  Zobowiązania Polski dot. polityki klimatycznej, wzrastające ceny prądu, a także wyższe koszty energetyki konwencjonalnej oraz presja społeczna to czynniki, które kierują nas w stronę rozwoju energii pochodzącej z energetyki odnawialnej.

 • newseria.pl

  Nowe technologie w walce ze smogiem. Kilka patentów na...

  Jak wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, praktycznie w całej Polsce normy dotyczące jakości powietrza są notorycznie przekraczane. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia aż 7 na 10 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie znajduje się właśnie w Polsce.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno