zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: Polska zobacz wszystko

 • newseria.pl

  Nanotechnologia w walce ze smogiem. Zobacz jak to działa

  Dzięki miniaturowym czujnikom opartym na nanotechnologii, które można umieścić w każdym urządzeniu internetu rzeczy w domu, system sam podejmie decyzję o koniecznych działaniach. W miastach przyszłości takie urządzenia mogłyby pomóc w walce ze smogiem.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Polityka Energetyczna Polski do 2040. Rekomendacje...

  Ten ważny dokument ma strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki. Europejski Instytut Miedzi przygotował uwagi w ramach konsultacji do tego projektu.

 • EIM

  Polityka energetyczna Polski 2040. Analiza kierunków...

  Mija właśnie termin na zgłaszanie uwag do projektu "Polityki energetycznej Polski do 2040 roku". Ten ważny dokument, bo ma strategiczne znaczenie dla polskiej gospodarki. Europejski Instytut Miedzi przygotował jego analizę.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Miedź z Polski pomoże w realizacji celów klimatycznych

  Celem tegorocznej konferencji COP24 było wypracowanie porozumienia w sprawie działań na rzecz ochrony klimatu. W ocenie ekspertów Europejskiego Instytutu Miedzi, w realizacji tak ambitnego celu pomóc mogą inwestycje w wysoko wydajne technologie energetyczne oparte na miedzi.

 • Michał Ramczykowski, Prezes Zarządu Europejskiego Instytutu Miedzi

  Innowacje niezbędne dla polskiej energetyki

  Globalna polityka energetyczna jest coraz bardziej ambitna. Zgodnie ze sprawozdaniem Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu, aby utrzymać wzrost temperatury na świecie poniżej 1,5°C, do 2030 r. światowa emisja dwutlenku węgla musi spaść aż o 45 proc. w stosunku do poziomu z 2010 r., osiągając poziom "zero netto" około 2050 r. Przyjęte założenia to ogromne wyzwanie dla polskiej gospodarki.

 • newseria.pl

  COP 24. Przedsiębiorstwa mają do odegrania coraz...

  Nowoczesny biznes musi obecnie uwzględniać ochronę środowiska i cele zrównoważonego rozwoju, a firmy tworzyć innowacje, które będą je wspierać.

 • newseria.pl

  Polska narażona na zmiany klimatu. Naukowcy biją na alarm

  Polska nie jest przygotowana na globalne zmiany klimatyczne, przede wszystkim na częstsze i bardziej dotkliwe susze – podkreśla prof. dr hab. Stanisław Czaja z UE we Wrocławiu. Konieczne jest bardziej racjonalne gospodarowanie wodą, uprawy odporne na pogodę, systemy ostrzegania i wsparcia ekonomicznego.

 • Europejski Instytut Miedzi, oprac. Anna Frankowska

  Polska polityka energetyczna do 2040. Jak będzie...

  Inwestycje w energetykę w ciągu 20 lat powinny sięgnąć 400 mld zł. W planach na najbliższe lata rząd uwzględnia m.in. wymogi UE dot. zmniejszenia emisji CO2 oraz wzrost zużycia energii w najbliższych latach. Jak zmieni się polski miks energetyczny? Jaka będzie rola OZE?

 • Michał Ramczykowski Europejski Instytut Miedzi

  Stanowisko Europejskiego Instytut Miedzi w sprawie...

  Biorąc pod uwagę przyjęty kierunek w zakresie rozwoju elektromobilności w Polsce, prezentujemy stanowisko Europejskiego Instytutu Miedzi (European Copper Institute), przed kolejnym Trilogiem zaplanowanym na 5 grudnia 2018 r., w zakresie określenia docelowego indywidualnego poziomu emisji CO2 w 2025 r. dla samochodów osobowych.

 • EIM, (AF)

  Alarmujący raport NIK. Osiągnięcie celu OZE na 2020...

  Osiągnięcie przez Polskę  celu 15 proc. udziału energii ze źródeł odnawialnych w ogólnym zużyciu energii brutto w 2020 r. może być zagrożone. W 2016 roku wskaźnik ten nieznacznie przekroczył tylko 11 proc. i był najniższy od 2013 r. – czytamy w raporcie NIK.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno