zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły: UE zobacz wszystko

 • leonardo-energy.com, International Renewable Energy Agency

  Odnawialne źródła energii. Jaki mają wpływ na...

  W konsekwencji zmian klimatycznych i energetycznych mogą pojawić się nowi liderzy energetyczni, spowoduje to większe zróżnicowanie podmiotów energetycznych. Może to również przynieść zmianę stosunków handlowych oraz pojawienie się nowych sojuszy.

 • leonardo-energy.org, European Copper Institute

  Efektywność energetyczna i niższa emisja CO2 w 20...

  W jaki sposób uzyskać rozwój efektywności energetycznej w wielu dziedzinach, poprawę jakości powietrza w miastach oraz przyczynić się do zmniejszenia śladu węglowego? Odpowiedź znajdziecie w raporcie.

 • leonardo-energy.com, EIM

  Ramy polityki w zakresie klimatu i energii UE do roku...

  Unia Europejska uzgodniła nowe ramy działania na rzecz klimatu i energii na 2030 r., które obejmują ogólnounijne cele i cele polityczne na okres od 2020 do 2030 r.  Cele te mają pomóc UE w osiągnięciu bardziej konkurencyjnego, bezpiecznego i zrównoważonego...

 • leonardo-energy.org, EIM

  Dekarbonizacja w Europie i perspektywy dla przemysłu miedzi

  Miedź ma szerokie zastosowanie w wielu innowacyjnych rozwiązaniach wspierających gospodarkę niskoemisyjną i pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Transformacje energetyczna w Europie nie obejdzie się bez tego wartościowego metalu.

 • newseria.pl

  Polacy wiedzą coraz więcej o zmianach klimatycznych....

  Najważniejszym osiągnięciem COP24 jest podniesienie świadomości w kwestii zrównoważonego rozwoju w oczach przeciętnego konsumenta czy użytkownika energii. Teraz kluczowe jest rozpoczęcie praktycznego wdrażania zmian.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Miedź z Polski pomoże w realizacji celów klimatycznych

  Celem tegorocznej konferencji COP24 było wypracowanie porozumienia w sprawie działań na rzecz ochrony klimatu. W ocenie ekspertów Europejskiego Instytutu Miedzi, w realizacji tak ambitnego celu pomóc mogą inwestycje w wysoko wydajne technologie energetyczne oparte na miedzi.

 • Europejski Instytut Miedzi

  COP 24 w Katowicach. “Mamy rozwiązania, które...

  - "Katowice są ważnym krokiem na drodze do kontynuowania osiągnięć Porozumienia Paryskiego" - pisze Bernard Respaut, dyrektor zarządzający European Copper Institute. Jednym z rozwiązań korzystnych dla klimatu, jest poprawa efektywności energetycznej. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest miedź.

 • Hans De Keulenaer, European Copper Institute Edwin Haesen, Ecofys - a Navigant company

  Możliwości elektryfikacji przemysłu w Unii Europejskiej

  Elektryfikacja procesów nagrzewania oferuje przemysłowi atrakcyjne drogi do osiągnięcia dekarbonizacji i w znacznym stopniu zmieni wykorzystanie energii elektrycznej do celów przemysłowych w świecie, w którym obowiązują ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

 • newseria.pl

  Emisje zielonych obligacji na świecie mogą sięgnąć...

  Zielone finanse oznaczają nie tylko inwestycje w rozwiązania chroniące środowisko, lecz także w inwestycje na wsparcie po stronie regulacyjnej. Instrumentami do tego typu inwestowania są tzw. green bonds, czyli zielone obligacje. W 2018 roku wartość emisji zielonych obligacji może sięgnąć 200 mld dol., przy 13 mld dol. w 2013 roku.

 • leonardo-energy.com

  Zrównoważony rozwój i transport na morzach. Jak...

  Transport wodny na świecie emituje rocznie 1000 milionów ton dwutlenku węgla, co stanowi 3% światowej emisji.Statki emitują również cząstki stałe, sadzę i trujące gazy.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno