zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Dlaczego efektywność mojej pompy ciepła jest gorsza od spodziewanej?

Data

Odpowiada Dale Blundell (Atkins)

Istnieje wiele czynników, które mogą mieć wpływ na to, że pompa nie działa zadowalająco, przyczyną może być: niewłaściwy projekt, instalacja, sterowanie lub obsługa i konserwacja.

  • Niewłaściwa konstrukcja budynku powodująca, że trudno go wystarczająco ogrzać z niskotemperaturowego źródła ciepła.
  • Regulator jest nieodpowiedni lub nieprawidłowo ustawiony przy oddaniu do eksploatacji. Najlepszą efektywność uzyskuje się przez ogrzewanie pomieszczeń przy niższej temperaturze, ale przez dłuższy czas.
  • Nastawy dla warunków letnich i zimowych nie są prawidłowo dobrane.
  • Parownik jest zabrudzony. Powodem może być zalodzenie lub zanieczyszczenie biologiczne.
  • Dla gruntowych pomp ciepła (GSHP) warunki różnią się w obrębie działki i mogą być inne niż odwiercie próbnym.

Wykrycie niesprawności w systemie pompy ciepła lub dostrojenie nastaw dla uzyskania najlepszej efektywności, jest trudne. Dlatego warto zainstalować liczniki energii elektrycznej i ciepła, które umożliwią dokładne monitorowanie systemu.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.