zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły

 • leonardo-energy.org

  Silniki elektryczne w procesie transformacji...

  Sektor energii elektrycznej jest najszybszy w dekarbonizacji ze względu na dużą różnorodność bezwęglowych źródeł energii, które mogą generować energię elektryczną, takich jak PV, wiatr i woda. Oznacza to, że elektryfikacja może pomóc innym sektorom w szybkiej dekarbonizacji na dużą skalę.

 • leonardo-energy.org, Raport Decarb Europe

  Wodór i OZE. Zastosowanie i jego wpływ na środowisko...

  Jeśli jest wytwarzany przy użyciu energii ze źródeł odnawialnych, może przyczyniać się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia niezależności energetycznej i łagodzenia wyzwań związanych ze zmiennością i nieciągłością pracy systemów energii odnawialnej.

 • leonardo-energy.org (Raport Decarb Europe 2018)

  Transport ciężarowy i zmniejszenie emisji spalin....

  Pojazdy ciężarowe odpowiadają za 22 proc. emisji pochodzących z transportu drogowego w UE, jednocześnie stanowią niecałe 5 proc. floty. Europejska Fundacja Klimatyczna w raporcie “Trucking into a greener future” zaleca przejście na niskoemisyjne technologie, szczególnie w obszarze transportu ciężarowego. Jednak barier do pokonania jest bardzo wiele. Co możemy zyskać?

 • leonardo-energy.org, EIM

  Wykorzystanie miedzi w domowych instalacjach...

  Ile miedzi (w kg) zużywa się w domowych instalacjach elektrycznych ? Prezentujemy poradnik na temat różnych rozwiązania i obliczenia dotyczące instalacji elektrycznych oraz korzyści z wykorzystania miedzi.

 • leonardo-energy.org, EIM

  Transport miejski i autobusy elektryczne. Korzyści dla...

  30% Europejczyków mieszka w miastach narażonych na działanie powietrza poziomów zanieczyszczeń przekraczających unijne normy jakości powietrza.

 • leonardo-energy.org, EIM

  Miedź i jej właściwości. Raport – zastosowanie...

  Miedź ma najwyższą przewodność spośród wszystkich metali nieszlachetnych. To w połączeniu z wysoką ciągliwością, średnią wytrzymałością, łatwością łączenia i dobrą odpornością na korozję sprawia, że miedź jest pierwszym wyborem jako przewodnik do zastosowań elektrycznych.

 • leonardo-energy.org, EIM

  Auta elektryczne. Wpływ na transport oraz zmniejszenie...

  Transport jest obecnie największym źródłem emisji CO2 w UE. Rozwiązanie tego problemu będzie wymagało popularyzacji aut elektrycznych oraz stopniową dekarbonizację produkcji energii elektrycznej.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Energetyka i OZE. Ważna rola miedzi

  Miedź jest jednym z najlepszych przewodników elektryczności i ciepła, więc trudno się dziwić, że na te zastosowania przypada około 60% całkowitego zużycia miedzi.

 • leonardo-energy.org, EIM

  Silniki elektryczne. Zastosowanie i ich wpływ na...

  W procesie przechodzenia do bezemisyjnego systemu energetycznego rola silników elektrycznych będzie wzrastać.

 • Europejski Instytut Miedzi

  Oszczędzaj energię dzięki miedzi. [PORADNIK]

  Miedź, jako metal znany ze swej trwałości i zrównoważonego charakteru – długi okres użytkowania oraz całkowita przetwarzalność - odgrywa ważną rolę w instalacjach sanitarnych, chłodniczych grzewczych, elektrycznych, jak również w oświetleniu oraz pokryciach dachowych budynków.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno