zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Artykuły

 • newseria.pl

  Nowe technologie w walce ze smogiem. Kilka patentów na...

  Jak wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, praktycznie w całej Polsce normy dotyczące jakości powietrza są notorycznie przekraczane. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia aż 7 na 10 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie znajduje się właśnie w Polsce.

 • leonardo-energy.org

  Ocena elastyczności popytu przemysłowych odbiorców...

  Siedem studiów przypadków w różnych krajach Unii Europejskiej ujawniło, że waloryzacja elastyczności popytu przemysłowych odbiorców energii elektrycznej może być stosowana w szerszym zakresie niż dotychczas sądzono.

 • leonardo-energy.org

  Sieci dystrybucyjne. Scenariusze wzrostu zużycia miedzi

  Jeżeli weźmiemy pod uwagę dodatkowe zużycie miedzi na wzmocnienia sieci, to największą część pochłaniają linie napowietrzne i kable (ponad 85%), transformatory stanowią ponad 10% dodatkowego zużycia, a około 2% przypada na podstacje. Stosunek miedzianych linii napowietrznych i kabli do aluminiowych jest zatem bardzo wrażliwym parametrem modelu.

 • leonrado-energy.org, EIM

  Elektromobilność – potrzebna do transformacji...

  Już w białej księdze w sprawie transportu z 2011 r., Komisja Europejska stwierdziła, że stopniowe wycofanie z użycia konwencjonalnych samochodów osobowych do roku 2015, jest niezbędne dla osiągnięcia długoterminowych celów w zakresie energii i zmian klimatu.

 • EIM

  Morska energetyka wiatrowa. Dlaczego opłaci się w nią...

  Morska energetyka wiatrowa w Polsce ma przed sobą wielki potencjał (8-10 GW). Te moce będą Polsce bardzo potrzebne, ze względu na rosnące zapotrzebowanie na energię w kraju.

 • EIM, (AF)

  Auta elektryczne – sprzedaż w Europie i w Polsce. 10...

  Transport to obecnie największe źródło emisji CO2 w Unii Europejskiej. Rozwiązanie tego problemu będzie wymagało przejścia z silników spalinowych na elektryczny mechanizm napędowy oraz nieustannej redukcji emisji dwutlenku węgla w produkcji energii elektrycznej. Jak wygląda sprzedaż aut elektrycznych i hybrydowych w Europie i w Polsce?

 • EIM, Copper Alliance

  Elektryczność w Twoim domu. Poradnik użytkownika

  Ile obwodów zasilających powinna mieć domowa instalacja elektryczna? Jak zaplanować optymalne oświetlanie klatek schodowych lub oświetlenie LED-owe w domu? Jak zorganizować ładowanie auta elektrycznego w domu? Korzyści ze sterowania domem ze smartfonu? Odpowiedzi na te i inne pytania w specjalnym dziale LE.pl.

 • raport KPMG, EIM

  OZE w Polsce wracają do łask. Raport KPMG

  W Polsce można spodziewać się pozytywnych zmian klimatu inwestycyjnego dla zielonej energii. Nadzieję, na to daje ostatnia nowelizacja prawa. Poza tym trwają prace nad kolejnymi zmianami prawa, mającymi na celu rozwój OZE.

 • EIM, European Copper Institute

  Energia ze słońca w domu. Warto postawić na panele PV...

  Coraz większe znaczenie, także w naszych domach, ma pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii. Panele słoneczne nie bez przyczyny zyskują na popularności. Komfort korzystania z tego źródła energii poprawi bateria. Zobacz jeden z poradników z naszego cyklu.

 • newseria.pl

  Pierwszy dom plus-energetyczny. Wytwarza więcej energii...

  Polski start-up stworzył domy samodzielne energetycznie, które same generują więcej energii niż jest jej zużywanej. Oszczędności to nawet 10 tysięcy złotych rocznie.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno