zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Aktualności

 • Co dalej z węglem w polskiej energetyce? Minister odpowiada

  Co dalej z węglem w polskiej energetyce? Minister odpowiada

  W najbliższych kilku latach należy się spodziewać przyrostu zużycia węgla w energetyce - zapowiada Krzysztof Tchórzewski, minister energii. Jednak wzrost ten ma utrzymać się tylko przez kilka kolejnych lat - podaje wnp.pl.

 • Gorąco, coraz cieplej. Klimatyzacja pożera energię

  Gorąco, coraz cieplej. Klimatyzacja pożera energię

  Klimatyzacja stanie się jednym z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za wzrost zużycia energii elektrycznej. Chińczycy kupują więcej klimatyzatorów od Amerykanów, a biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Europa nie ustępuje Bliskiemu Wschodowi.

 • Sprzęt pobierający energię czeka rewolucja

  Sprzęt pobierający energię czeka rewolucja

  Nowa, bardziej przejrzysta etykieta energetyczna ma pomóc konsumentom dokonać lepszego wyboru sprzętu zużywającego energię. AGD, RTV, telefony, kotły grzewcze będą musiały też spełniać rygorystyczne wymogi dotyczące ekoprojektowania. To może odbić się na zakupach sprzętu i konsumpcji energii.

 • „Polska potrzebuje farm wiatrowych na morzu i energii...

  „Polska potrzebuje farm wiatrowych na morzu i energii...

  "Polska potrzebuje nowych źródeł energii zarówno z farm wiatrowych na morzu, jak i z energetyki jądrowej. Duże firmy nie będą miały problemów z realizacją obu tych projektów" - uważa Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 • Europejski Instytut Miedzi na Europejskim Kongresie...

  Europejski Instytut Miedzi na Europejskim Kongresie...

  W tym roku jednym z wiodących wątków debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy i świata będzie energetyka. Europejski Instytut Miedzi również aktywnie zaznaczy swoją obecność na EKG jako partner sesji tematycznej „Odnawialne źródła energii - regulacje i rynek”.

 • Rząd dopłaci po 25 tys. zł do aut elektrycznych?

  Rząd dopłaci po 25 tys. zł do aut elektrycznych?

  Minister Energii już w przyszłym roku chciałby dopłacać do zakupu samochodów elektrycznych. Wsparcie miałoby objąć na początek kilkadziesiąt tysięcy pojazdów rocznie. Z zestawienia przygotowanego przez portal WysokieNapiecie.pl wynika, że byłaby to jedna z lepszych ofert w Europie.

 • Klastry energii. Ministerstwo ogłosiło wyniki konkursu

  Klastry energii. Ministerstwo ogłosiło wyniki konkursu

  W dniu 9 maja w Ministerstwie Energii ogłoszono wyniki Pierwszego konkursu dla klastrów...

 • Wysokie rachunki za prąd nie skłaniają do zmiany...

  Wysokie rachunki za prąd nie skłaniają do zmiany...

  W stosunku do zarobków Polacy płacą jedne z najwyższych rachunków za prąd. Mimo to większość z nas nigdy nie przeszła do nowego sprzedawcy, ale tylko 8% z powodu zadowolenia z obecnej firmy energetycznej – wynika z badania przeprowadzonego przez portal WysokieNapiecie.pl. Co więc sprawia, że jesteśmy jednymi z najbardziej biernych klientów w UE?

 • KGHM pozyskał kontrakt z Tele-Fonika Kable

  KGHM pozyskał kontrakt z Tele-Fonika Kable

  KGHM Polska Miedź podpisał kontrakt wart ok. 7,5 mld zł – 8,1 mld zł, na mocy którego...

 • Sprzedaż diesli w dół – emisje CO2 w górę

  Sprzedaż diesli w dół – emisje CO2 w górę

  W Europie diesle sprzedają się coraz gorzej. Rośnie za to popyt na duże auta benzynowe. W efekcie średnia emisja CO2 z nowych samochodów rośnie, zamiast spadać. Trend mógłby odwrócić większy udział aut elektrycznych i hybrydowych, ale tych Europejczycy kupują wciąż za mało. Polska na tym tle wygląda jeszcze gorzej.

Najpopularniejsze

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.