zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Aktualności

 • Elektromobilność w Polsce. Autobusy napędzają rozwój

  Elektromobilność w Polsce. Autobusy napędzają rozwój

  W 2026 r. cena samochodów elektrycznych będzie niższa niż tradycyjnych samochodów, a za 10 lat liczba elektryków sięgnie około 35 mln – prognozują analitycy Bloomberga. Jakie zmiany czekają polski rynek i kto przygotowuje się na rewolucję?

 • Zielone certyfikaty najdroższe od dwóch lat. Co dalej?

  Zielone certyfikaty najdroższe od dwóch lat. Co dalej?

  Ostatni raz eko-elektrownie mogły liczyć w Polsce na tak wysokie wsparcie przy sprzedaży „zielonego” prądu w połowie 2016 roku. To efekt m.in…. błędu w przyjmowanej pośpiesznie ustawie oraz zmieniającej się sytuacji na rynku energetyki odnawialnej.

 • Nowa opłata w cenie paliwa od 1 stycznia. Wsparcie dla...

  Nowa opłata w cenie paliwa od 1 stycznia. Wsparcie dla...

  W piątek opublikowana została ustawa tworząca system wsparcia dla napędów alternatywnych – gazu, wodoru i prądu. To oznacza, że od 1 stycznia do benzyny i oleju napędowego doliczana będzie nowa opłata. Trwają ustalenia na co przeznaczyć 1,7 mld zł rocznie nowych przychodów. Jednym z celów ma być ocieplenie domów najbiedniejszych rodzin.

 • Tesla doczekała się konkurencji

  Tesla doczekała się konkurencji

  Amerykańska firma przez lata była technologicznym liderem. Jej auta elektryczne królowały pod względem zasięgu i szybkości ładowania. W końcu przyszedł czas na walkę wręcz z weteranami motoryzacji – od teraz z Jaguarem, a za chwilę z Porsche i Audi.

 • Kto zgarnie 7 mld zł? Chrapkę ma energetyka,...

  Kto zgarnie 7 mld zł? Chrapkę ma energetyka,...

  Polska ma niewykorzystane ponad 110 mln darmowych praw do emisji CO2. Licząc lekko pula ta jest teraz warta około 7 miliardów złotych. Pieniądze należą się budżetowi i mogą zostać przeznaczone na różne cele. Na jakie? Trwa dyskusja.

 • Na ulicach Warszawy wynajmiesz samochody elektryczne

  Na ulicach Warszawy wynajmiesz samochody elektryczne

  Koncern energetyczny Innogy będzie wynajmować na ulicach Warszawy w 100% elektryczne BMW i3 - wynika z informacji portalu WysokieNapiecie.pl. Przygotowuje się już do zamówienia pierwszej partii aut, których docelowo może być w stolicy kilkaset. Największą przewagą nowego carsharingu będzie prawo do jazdy buspasami.

 • Polaków stać na samochód częściej niż Duńczyków

  Polaków stać na samochód częściej niż Duńczyków

  W ciągu dekady odsetek Polaków, którzy nie mogą sobie pozwolić na samochód spadł trzykrotnie, liczba aut wzrosła o 8 mln, a najczęściej kupowanym przez Polaków modelem jest auto klasy premium. Fantastyczna zmiana? Bynajmniej.

 • Jak zarobić na magazynach energii?

  Jak zarobić na magazynach energii?

  Magazynowanie energii rozwija się coraz szybciej. Okazuje się jednak, że niekoniecznie służy do gromadzenia energii z odnawianych źródeł, o wiele wygodniej jest używać magazynów do regulacji sieci.

 • Europa może być skazana na import samochodów...

  Europa może być skazana na import samochodów...

  Europejscy producenci samochodów osobowych ogłosili, że w Chinach zainwestują w produkcję aut na prąd siedem razy więcej niż na Starym Kontynencie. UE jest skazana na import samochodów elektrycznych i utratę miejsc pracy w motoryzacji?

 • Polski przemysł ma ból głowy z normami dla węgla

  Polski przemysł ma ból głowy z normami dla węgla

  Unijne przepisy dotyczące dużych obiektów spalania ograniczą emisje szkodliwych substancji nie tylko w energetyce, ale także w przemyśle. W niektórych przypadkach oznaczać to będzie gigantyczne inwestycje, w innych - ucieczkę od węgla.

Najpopularniejsze

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.