zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Instalacje elektryczne w budynkach – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Data

Zużycie energii w krajach UE dzieli się na odbiorców takich jak: budynki – 41 proc., transport – 31 proc. i przemysł – 28 proc.. W budynkach komercyjnych i mieszkalnych 85 proc. jest wykorzystywane do ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody, a 15 proc. to zużycie energii elektrycznej dla oświetlenia, wentylacji, klimatyzacji i innych urządzeń gospodarstwa domowego. Istnieje wiele europejskich standardów, norm i wytycznych dla instalacji elektrycznych w budynkach, zawierających aspekty, takie jak planowanie, obsługę i zabezpieczenie instalacji elektrycznej. Ze względu na stale podnoszący się standard życia, związany ze wzrostem powierzchni mieszkalnej, komfortem, liczbą instalacji i urządzeń gospodarstwa domowego, a przez to wzrostem poboru mocy, standardy i wytyczne muszą być stale rozwijane i przystosowane do nowych warunków instalacji. Dzięki dobrze zaprojektowanej i wykonanej instalacji elektrycznej jest zapewniona bezawaryjna eksploatacja urządzeń elektrycznych jak również bezpieczeństwo użytkowników.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno