zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Jak działają bioelektrownie?

Data

Bioelektrownie wykorzystują biomasę jako materiał biologiczny do wytwarzania energii w procesie bezpośredniego spalania lub pośrednio po konwersji do różnych form biopaliwa. Konwersję biomasy na biopaliwo można osiągnąć za pomocą różnych metod, które są ogólnie sklasyfikowane jako termiczne, chemiczne i biochemiczne.

Bioelektrownie zalicza się do instalacji ekologicznych, składających się z zespołu urządzeń umożliwiających produkcję energii elektrycznej, cieplnej i nawozu ekologicznego.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno