zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Jak działają elektrownie fotowoltaiczne (PV)?

Data

Elektrownie fotowoltaiczne przekształcają energię fotonów promieniowania słonecznego w energię elektryczną z wykorzystaniem efektu fotowoltaicznego. Konwersja odbywa się w ogniwach słonecznych i fotowoltaicznych, które są oparte na technologiach półprzewodnikowych. Przekształcenie światła słonecznego w energię elektryczną może odbywać się przy użyciu różnych technologii PV lub pośrednio w oparciu o zasadę skoncentrowanej energii słonecznej (CSP).

Właściwości energii słonecznej powodują, że jest ona coraz częściej wykorzystywana do wytwarzania energii elektrycznej co przekłada się na znaczne korzyści ekonomiczne i ekologiczne. Jednak dostępność tego źródła jest uzależniona od lokalnych warunków pogodowych, cyklu dobowego i cyklu rocznego Słońca.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.