zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Jak działają elektrownie wiatrowe?

Data

Elektrownie wiatrowe poprzez turbiny przekształcają energię kinetyczną wiatru w energię mechaniczną lub elektryczną, które następnie mogą być używane do zasilania. Wytwarzanie energii za pomocą elektrowni wiatrowych nie wymaga spalania żadnego paliwa, a pomijając nakłady energetyczne związane z ich wybudowaniem, energia z nich uzyskana jest uznawana za ekologicznie czystą. Elektrownie wiatrowe różnią się pod względem typu, rozmiarów i mocy, a ich rozwój na przestrzeni ostatnich 30 lat uwarunkowany jest postępem technologicznym i miejscem zainstalowania. Zaawansowane turbiny elektrowni wiatrowych mogą osiągać obecnie moc znamionową do 7,5 MW przy wysokości wieży do 135m i średnicy wirnika do 126m.

FI_EWRozwój elektrowni wiatrowych na przestrzeni lat.

Udział energii z elektrowni wiatrowych w Polsce wzrasta poprzez instalowanie nowych jednostek wytwórczych, czego dowodem są nowe inwestycje w tym obszarze.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno