zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Jak działają elektrownie wodne?

Data

Elektrownie wodne generują energię elektryczna poprzez wykorzystanie energii wodnej z płynących rzek, fal morskich jak i stojących zbiorników w przypadku elektrowni szczytowo-pompowych. Współczesne wykorzystanie energii wodnej pozwala na pokrycie 20 proc. globalnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Energia wodna jest najbardziej stabilną spośród odnawialnych źródeł energii, przez co wnosi istotny wkład w stabilną pracę systemów elektroenergetycznych.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno