zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Na czym polega automatyka budynków?

Data

W krajach europejskich ponad 40 proc. energii zużywane jest w budynkach. Budynkiem inteligentnym można nazwać obiekt, w którym została zastosowana najnowsza technologia umożliwiająca ciągłe, niezawodne oraz optymalne pod względem kosztów sterowanie zarówno funkcjami technicznymi, serwisowymi jak i właściwym przepływem informacji.

Ze względu na specyfikę wymagań, wysoką złożoność funkcjonalną oraz stosunkowo duży pobór energii, budynki inteligentne stanowią wyzwanie pod względem wymagań projektowo-wykonawczych, norm, warunków pracy oraz eksploatacji. Odpowiednie wykorzystanie dostępnej technologii przekłada się na większą wydajność i komfort w budynkach i obiektach publicznych, a jednocześnie wnosi znaczący wkład do redukcji szkodliwych dla środowiska emisji. Przy użyciu rozwiązań automatyki możliwe jest monitorowanie, kierowanie, regulacja i optymalizacja funkcjonalności budynków.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno