zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Czy miedź podlega recyklingowi?

Miedź jest jednym z niewielu materiałów, które podlegają wielokrotnemu recyklingowi, bez jakiejkolwiek utraty swych właściwości. W roku 2013, 35 proc. światowego zapotrzebowania na miedź pokryto z recyklingu. Szacuje się, że większość miedzi, która została wydobyta nadal znajduje się w obiegu. Prawie połowa całej przetworzonej miedzi pochodzi z odpadów budowlanych i po-konsumenckich, takich jak kable elektryczne, instalacje, zużyte pojazdy oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pozostałą część stanowi nowy złom, odzyskiwany na kolejnych etapach przetwarzania surowca.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.