zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

DSM w XXI wieku

Strona główna > Wszystkie wydarzenia > DSM w XXI wieku

Idea DSM (Demand Side Management) powstała w latach 80-tych, jako aktywny instrument polityczny mający na celu lepsze i bardziej ekonomiczne działanie systemów elektroenergetycznych. Później, a przede wszystkim w pierwszych latach nowego tysiąclecia technologia dostarczyła nowych możliwości rozwiązań inteligentnych, wykorzystania zdecentralizowanej produkcji energii z OZE oraz szybko rozwijającego się sektora IT. Dzisiaj mówi się o zintegrowanym DSM (IDSM).
Ważność wyzwań politycznych związanych z tworzeniem zrównoważonych systemów elektroenergetycznych i zmniejszeniem (zapobieganiem) zmian klimatycznym została podkreślone przez porozumienie w Paryżu. Mimo to zmiany na rynku są powolne i daleko poza oczekiwaniami (i potrzebami).
Czas na ukształtowanie i wprowadzenie w życie DSM!

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno