zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Forum Operatorów Farm Wiatrowych „Back to the future”

Strona główna > Wszystkie wydarzenia > Forum Operatorów Farm Wiatrowych „Back to the future”

Jest przyszłość dla farm wiatrowych w Polsce, dlatego czwarta edycja Forum Operatorów Farm Wiatrowych (11-12/03/2020 Sopot) odbędzie się pod hasłem „Back to the future”.
Po aukcjach przeprowadzonych w 2018 i 2019 r. Polska stała się największym placem budowy dla nowych farm wiatrowych na lądzie w Europie. W ciągu kolejnych trzech lat przybędzie 3,5 GW dodatkowych mocy, zwiększając potencjał tej technologii do 9,4 GW.
Równie dobra przyszłość rysuje się przed istniejącymi farmami wiatrowymi na lądzie. Branży udało się stawić opór niekorzystnym przepisom i utrzymać status quo dla farm korzystających z systemu zielonych certyfikatów. Decydenci przekonują się także do argumentacji za zniesieniem zasady minimalnej odległości tzw. zasady 10H. Konkretnych działaniach legislacyjnych w tym zakresie należy spodziewać w najbliższych miesiącach.
Już dziś tę zmianę podejścia widać w strategicznych dokumentach rządu m.in. aktualizowanym projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 r.

Energetyka wiatrowa na lądzie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Spotkajmy się więc w Sopocie 11-12 marca 2020:

  • Największe wydarzenie w CEE poświęcone tematyce O&M lądowych farm wiatrowych.
  • Program pełen ciekawych i istotnych tematów prowadzonych przez ekspertów.
  • Możliwość wymiany wiedzy i dzielenia się doświadczeniami z wieloma operatorami.
  • Nadzwyczajne miejsce i atmosfera gwarantowana (także dla imprezy networkingowej :)).
  • Możliwość bezpośredniej rozmowy z potencjalnymi klientami i dostawcami.
  • Rozsądne ceny, akceptowalne nawet dla małych operatorów farm wiatrowych.

AGENDA SPOTKANIA

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.