zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Global Offshore Wind Summit – Taiwan

Strona główna > Wszystkie wydarzenia > Global Offshore Wind Summit – Taiwan

Oczekuje się, że w ciągu następnych dziesięciu lat na globalnym rynku offshore będzie dodawanych 15 GW nowych mocy, napędzanych głównie przez Azję. Prognozy przewidują, że Tajwan stanie się drugim co do wielkości rynkiem offshore w Azji, instalując do 2025 roku 5,5 GW mocy i około 1 GW nowej mocy każdego roku.

Oprócz korzyści środowiskowych i zdrowotnych związanych z przejściem na czystą energię wiatrową, Tajwan w dużym stopniu korzysta z dynamicznie rozwijającego się rynku offshore w celu stymulowania lokalnej gospodarki, tworzenia zielonych miejsc pracy, inwestycji w lokalną infrastrukturę i aby stać się centrum eksportu dla rozwijającego się przemysłu offshore.

Oczywiste jest, że Tajwan ma ogromny potencjał, aby stać się liderem w branży morskiej energetyki wiatrowej – ale co możemy zrobić, aby ten potencjał stał się rzeczywistością?

Po okresie wielkiej niepewności politycznej i zaproponowaniu zmian w Feed in Tariff, które dotyczyły wielu czołowych deweloperów branży morskiej energetyki wiatrowej, rząd Tajwanu ogłosił zmianę proponowanych zmian w Feed in Tariff (FiT) dla morskiej energetyki wiatrowej, czyniąc inwestycje na rynku ponownie atrakcyjnymi. Chociaż nadal istnieją obawy, oznacza to, że przemysł offshore na Tajwanie powrócił do biznesu!

O wydarzeniu

Istnieje ogromne zainteresowanie budową kluczowego rynku offshore na Tajwanie przez wiodących deweloperów branży i rząd. W dniach 12-13 października, podczas Global Offshore Wind Summit – Tajwan (tłum. Światowy Szczyt Offshore – Tajwan) zgromadzą się pod jednym dachem wszystkie zainteresowane strony, aby przedyskutować, jak najlepiej zapewnić osiągnięcie pełnego potencjału tego rynku. Organizowany przez Globalną Radę Energii Wiatrowej i Europejską Izbę Handlową Taiwan – Low Carbon Initiative, jest to oficjalne wydarzenie dla przemysłu morskiej energetyki wiatrowej, który ma na celu rozwój kluczowego rynku na Tajwanie.

Tajwański rząd z pewnością dostrzegł korzyści płynące z budowy rynku offshore. W listopadzie 2019 roku, prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen i Ministerstwo Gospodarki (MOEA) ujawnili podwójny cel (dodanie 10 GW dodatkowych mocy w latach 2026-2035) na rozwój w Cieśninie Tajwańskiej. Wyraźnie widać chęć zbudowania dynamicznie rozwijającego się rynku morskiej energetyki wiatrowej na Tajwanie, a szczyt Global Offshore Wind Summit – Tajwan jest doskonałą okazją, aby to osiągnąć.

Więcej informacji tutaj .

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.