zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Międzynarodowa konferencja i wystawa jakość i użytkowanie energii elektrycznej (juee)

Strona główna > Wszystkie wydarzenia > Międzynarodowa konferencja i wystawa jakość i użytkowanie energii elektrycznej (juee)

Przedstawiciele polskiej nauki wspólnie z wybranymi organizacjami międzynarodowymi i krajowymi zapraszają specjalistów z dziedziny jakości dostawy energii elektrycznej i efektywnego jej użytkowania, naukowców i studentów, a także producentów sprzętu oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyka do udziału w konferencji EPQU, dwunastej z serii spotkań jakie miały miejsce w przeszłości. Krakowska konferencja to platforma wymiany doświadczeń wraz z przykładami zastosowań nowoczesnych technologii poprawiających jakość dostawy energii elektrycznej oraz nowych wyzwań biznesowych w tej dziedzinie techniki. Konfrontacja międzynarodowych i krajowym dokonań wspomoże obecne i przyszłe działania zmierzające do poprawy efektywności użytkowania energii, poprawy wskaźników jakości jej dostawy (w tym także ciągłości mierzonej współczynnikami SAIFI, SAIDI) oraz pełniejszej oceny wyników współpracy przedsiębiorstw energetycznych i ich klientów. Jak szacować koszty i zyski wynikające z poprawy jakości dostawy energii elektrycznej? Jakie nowe zjawiska w systemie elektroenergetycznym wystąpią po wprowadzeniu metod sztucznej inteligencji do rozwiązań przemysłowych? Jak mierzyć i oceniać na bieżąco stan jakości dostawy energii elektrycznej po obu stronach licznika? – oto niektóre z pytań, na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji razem z zaproszonymi ekspertami i autorami głównych referatów.

Wiodąca tematyka:

Zakres konferencji obejmuje naukowe, techniczne, ekonomiczne i prawne problemy dotyczące jakości i efektywnego użytkowania energii elektrycznej w sieciach AC i DC. Rozważane będą problemy występujące zarówno po stronnie energetyki zawodowej (operatorów sieci dystrybucyjnych i przesyłowych) jak i odbiorców: przemysłowych, komercyjnych i komunalnych. Oczekiwane są w szczególności (choć nie wyłącznie) prace dotyczące następujących zagadnień szczegółowych:

 • liczbowych wskaźników jakości dostawy energii
 • pomiarów wskaźników jakości zasilania: algorytmów, rejestratorów
 • normalizacji
 • metod analizy, modelowania i symulacji
 • metod poprawy jakości zasilania
 • jakości zasilania w warunkach rynku energii elektrycznej
 • EMC
 • kosztów złej jakości zasilania
 • wpływu odbiorów zaburzających na pracę sieci elektroenergetycznych
 • pewności i ciągłości dostawy energii elektrycznej
 • jakości energii w sieciach z rozproszonymi (także odnawialnymi) źródłami i zasobnikami energii
 • efektywności energetycznej

WIĘCEJ INFORMACJI

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.