zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Oszczędność energii i emisji gazów cieplarnianych: międzynarodowe standardy i zharmonizowane obliczenia w praktyce

Strona główna > Wszystkie wydarzenia > Oszczędność energii i emisji gazów cieplarnianych: międzynarodowe standardy i zharmonizowane obliczenia w praktyce

Przez dziesięciolecia ilość oszczędzanej energii była jedynie zgrubnie szacowana. Dopiero w ostatniej dekadzie podjęto metody zharmonizowania i ustandaryzowania obliczeń dokładnej ilości zaoszczędzonej energii. Webinarium przedstawi przegląd metod obliczania oszczędności energii w Europie (podejście top-down i bottom-up) oraz w USA (Uniform Method Project) i standardy opracowane przez Europejski Komitet Normalizacyjny (CEN) i Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO).

Główną częścią webinarium będą wyniki doświadczeń z prac prowadzonych przez specjalistów z USA, Francji, Norwegii, Hiszpanii, Holandii, Korei Południowej i Szwajcarii. Eksperci zgodzili się w kluczowych elementach, dokumentując formuły i dane wejściowe do obliczania rocznych oszczędności energii i związanych z nimi emisji gazów cieplarnianych. Eksperci zastosowali te kluczowe elementy do programów oszczędności energii we własnych krajach. Wybrane przypadki zastosowań zostaną zaprezentowane w niniejszym webinarium.
Seminarium znajduje się tutaj: http://www.leonardo-academy.org/course/view.php?id=417

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno