zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Rynek mocy i inne mechanizmy mocowe – możliwości, obowiązki, strategie

“Rynek mocy i inne mechanizmy mocowe
– możliwości, obowiązki, strategie”
27 luty 2018 r. w Warszawie.

Efektem opublikowanej 3 stycznia ustawy o rynku mocy będą m.in. aukcje dla wytwórców energii elektrycznej w celu ubiegania się o kontrakty mocowe z Polskimi Sieciami Energetycznymi. PSE od 19 stycznia konsultują ich regulamin.

Odbiorcy zapłacą nie tylko za megawatogodziny, ale również za megawaty, a więc za moc potrzebną w systemie. Na rzeczonym rynku towarem będzie moc dyspozycyjna netto, którą mogą oferować wytwórcy oraz sterowane odbiory energii (DSR), uzyskując wynagrodzenia za gotowość jej dostarczania wraz z obowiązkiem jej dostarczenia w tzw. okresach zagrożenia, czyli w sytuacjach, gdy zachodzi ryzyko, że mogą wystąpić problemy z zaspokojeniem szczytowego zapotrzebowania na moc.

Warto wiedzieć, że rynek mocy to jeden z wielu możliwych mechanizmów mocowych, a na kształt dwutowarowego rynku energii będą miały także akty prawne inne niż ustawa o rynku mocy (np. rozporządzenia).

  •  Czy mechanizm rynku mocy wygeneruje oczekiwane sygnały inwestycyjne?
  • Dlaczego warto jak najlepiej przygotować się do aukcji próbnych?
  • Jakie jest ryzyko niezapewnienia wystarczającej mocy w systemie?
  • Na ile aukcje mocowe pomogą w uniknięciu ograniczeń poboru energii (vide sierpień 2015)?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można usłyszeć już 27 lutego podczas seminarium!

PROGRAM SEMINARIUM

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.