zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Wspólnota Energetyczna – Narzędziem zewnętrznej polityki energetycznej UE

Strona główna > Wszystkie wydarzenia > Wspólnota Energetyczna – Narzędziem zewnętrznej polityki energetycznej UE

Rozwój polityki energetycznej UE jest przedsięwzięciem złożonym, który wciąż napotyka na opór ze strony wielu państw członkowskich. Jednocześnie, UE rozwija zewnętrzną politykę energetyczną z myślą o rozwinięciu swojego zasięgu regulacyjnego o państwa trzecie.
 

Głównym instrumentem tego procesu jest Wspólnota Energetyczna (EnC), która ustanawia ramy prawne i instytucjonalne UE. Organizacja powstała na mocy Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Energetyczną w październiku 2005. Z jednej strony skupia ona Unię Europejską, z drugiej zaś kilka krajów Europy Południowo-Wschodniej wraz z regionem Morza Czarnego.

 
Webinarium przedstawi okoliczności powstania, cele oraz zasady działania Wspólnoty Energetycznej. Ponadto omówione zostaną w skrócie aktualne wyniki badań politologicznych mających na celu wyjaśnić, dlaczego kraje trzecie mogą być gotowe przyjąć prawodawstwo UE dotyczące energii. Webinarium kończy się uwzględnieniem powstałych niedociągnięć oraz kierunków rozwoju Wspólnoty Energetycznej i zewnętrznej polityki energetycznej UE.

 

Webinarium znajduje się tutaj: http://www.leonardo-academy.org/course/view.php?id=413

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno