zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

XXV Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Techniczna “Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych”

Strona główna > Wszystkie wydarzenia > XXV Jubileuszowa Konferencja Naukowo-Techniczna “Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych”

Głównym założeniem konferencji XXV Jubileuszowej Konferencji Naukowo-Technicznej “Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych” jest zaprezentowanie najnowszych osiągnięć oraz wyników prac badawczo-rozwojowych, a także doświadczeń z eksploatacji, projektowania, konstrukcji oraz diagnostyki maszyn i napędów elektrycznych. Podczas konferencji będą omawiane również perspektywy i kierunki rozwoju oraz nowe trendy w branży napędów elektrycznych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli też zapoznać się z wdrożonymi już nowymi rozwiązaniami technicznymi i konstrukcjami.

Na konferencji tradycyjnie omawiane będą problemy:

 • projektowania i nowych serii i odmian maszyn elektrycznych,
 • elektromobilności, w tym projektowania, eksploatacji pojazdów i środków transportu o napędzie elektrycznym
 • silników z magnesami trwałymi do napędu pojazdów elektrycznych i innych urządzeń transportowych,
 • energoelektronicznych układów zasilania i sterowania maszyn elektrycznych,
 • modernizacji silników i doboru silników do układów napędowych,
  silników dostosowanych do trudnych warunków pracy,
 • awaryjności i remontów silników oraz układów napędowych,
 • metod badań i nowoczesnej aparatury badawczej,
 • diagnostyki i eksploatacji napędów elektrycznych.

Tematami poruszanymi podczas konferencji będą też zagadnienia:

 • bezpieczeństwa eksploatacji maszyn elektrycznych,
 • układów elektroizolacyjnych i elektrotechnologii,
 • odnawialnych źródeł energii i transportu przyjaznego środowisku.

Wzorem lat ubiegłych, odrębną sesją będzie sesja dotycząca elektromobilności, gdzie zaprezentowane zostaną zagadnienia z zakresu projektowania, eksploatacji pojazdów i środków transportu o napędzie elektrycznym. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną pojazdy elektryczne, także w wersji terenowej, a wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość osobiście je przetestować podczas jazdy próbnej.

Konferencja organizowana jest przez Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL, przy współpracy Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Europejskiego Instytutu Miedzi

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno