zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Analiza ilościowa sprawności energetycznej układów dystrybucji zasilania centrów danych

Strona główna > Archiwum White papers > Poradniki jakości zasilania > Analiza ilościowa sprawności energetycznej układów dystrybucji zasilania centrów danych

Podstawą dla niniejszej analizy jest opublikowana wcześniej „Jakościowa analiza układów dystrybucji zasilania centrów danych”. Jest ona przeprowadzona z perspektywy ilościowego spojrzenia na jeden aspekt poprzedniej analizy: sprawność energetyczną. Niniejszy artykuł bada kompleksową sprawność ośmiu uproszczonych, nieredundantnych konfiguracji dystrybucji zasilania centrum danych.

Otrzymane  dane wskazują, że centrum danych wyposażone w zoptymalizowane wersje wszystkich tych topologii osiąga w przybliżeniu 25% wyższą sprawność niż typowe centrum danych 10 lat temu, uzyskując kompleksową sprawność między 85% a 90% w szerokim zakresie obciążeń.

Konfiguracje AC i DC o najwyższej sprawności różnią się między sobą o 1% do 2% i są tylko o 2% do 3% lepsze niż układ z podwójną konwersją 480V AC – 208V AC w większej części zakresu obciążenia. Żadna pojedyncza konfiguracja nie zapewnia najwyższej sprawności przy każdym obciążeniu.

CZYTAJ RAPORT: Analiza ilościowa sprawności energetycznej układów dystrybucji zasilania centrów danych

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.