zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Bezpieczeństwo osób starszych mieszkających samodzielnie i techniczne wsparcie

Strona główna > Archiwum White papers > Bezpieczeństwo osób starszych mieszkających samodzielnie i techniczne wsparcie

Techniczne środki pomocy, umożliwiające osobom w podeszłym wieku samodzielne zamieszkiwanie w domu niewiele różnią się od środków służących wspomaganiu osób cierpiące na demencję i ich opiekunów w sytuacji domowej.

Różnica polega głównie na zastosowaniu wideofonu (chociaż może on także usprawniać kontakty towarzyskie osób nie dotkniętych demencją) oraz opartych na GPS technik śledzenia przemieszczania się. W przypadku osób cierpiących na demencję, mieszkających w domu, nacisk jest położony głównie na wspomaganie opiekuna, który może mieszkać w tym samym domu, lub nie. Stwierdziliśmy ponadto, że opieka domowa połączona ze wsparciem technicznym jest tańsza od pobytu w ośrodku opieki o około 150 EUR tygodniowo.

Obecnie istnieje wiele oddzielnych technik, ale są one na ogół autonomiczne, nie powiązane ze sobą. W najbliższej przyszłości pozostaje jeszcze do wykonania wiele pracy w zakresie kompatybilności, integracji i standaryzacji, aby zapewnienie pomocy technicznej pomocy techniczną dla opieki domowej nad osobami cierpiącymi na demencję mogło wyjść poza stadium badań i subsydiowanych projektów, w celu stworzenia znormalizowanych modułowych urządzeń, które mogą być instalowane w domu każdej osoby dotkniętej demencją. Oznacza to, że w tej dziedzinie pozostało jeszcze bardzo dużo do zrobienia.

ZOBACZ RAPORT: Dementia and Technology.pdf

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.