zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Dodatkowe sieci i urządzenia

Strona główna > Archiwum White papers > Dodatkowe sieci i urządzenia

Niniejsza biała księga jest jedną z serii tematycznych artykułów obejmujących rozmaite aspekty elektrycznych instalacji w domach, mieszkaniach i innych lokalach mieszkalnych. Publikacje te są skierowane do architektów, projektantów, specjalistów ds. specyfikacji, decydentów i studentów.

Podczas projektowania instalacji elektrycznej domu mieszkalnego warto uwzględnić także inne sieci i urządzenia elektryczne, oprócz zwykłego zasilania 230V dla gniazd wtyczkowych i oświetlenia. Przykładem może być zainstalowanie przewodów dla głośników, albo urządzeń ładowania samochodu elektrycznego.

Należy także sprawdzić, czy sieć Wi-Fi może być zainstalowana bez przewodowej sieci danych i czy zastosowano okablowanie strukturalne. Projekt może również obejmować kilka niewielkich urządzeń które ułatwią życie i poprawią komfort mieszkańców.

Na zakończenie artykułu wybiegamy w nieodległą przyszłość pytając, czy powinniśmy magazynować energię wytwarzaną przez nasze panele fotowoltaiczne, aby móc z niej korzystać gdy słońce nie świeci, oraz w nieco dalszą przyszłość – rozważając oddzielną sieć prądu stałego w domu.

POBIERZ RAPORT: Dodatkowe sieci i urządzenia_instalacje elektryczne

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.