zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Gniazda ładowania USB

Strona główna > Archiwum White papers > Gniazda ładowania USB

Data
Tagi

Czy zdarzyło się kiedykolwiek, że zapomniałeś wziąć ładowarkę telefonu komórkowego do biura, na konferencję lub w podróż? Pytasz kolegów czy mają ładowarkę nadającą się do twojego telefonu, ale niestety nikt nie podziela twoich preferencji co do marki telefonu, toteż nikt nie może użyczyć ci ładowarki z odpowiednim wtykiem?

W roku 2009 Komisja Europejska osiągnęła porozumienie z największymi producentami telefonów komórkowych w sprawie normy dotyczącej ładowania telefonów komórkowych. Od wiosny 2010 r. każdy telefon komórkowy sprzedawany w Europie musi być wyposażony w gniazdo Micro-USB. Gniazdo to może służyć do ładowania telefonu a także do przesyłania danych. Z czasem, obecna wielość rozmaitych ładowarek powinna odejść do przeszłości. Każdy telefon komórkowy będzie, zatem można ładować za pomocą takiego samego złącza. Normalizacja będzie nie tylko bardziej wygodna dla użytkownika, ale także przyczyni się do znacznej redukcji oddziaływania na środowisko nieprzydatnych ładowarek.

Szereg producentów złącz odpowiada obecnie na tę tendencję, wprowadzając na rynek podtynkowe ładowarki USB dla domów, hoteli, biur itp. W artykule przyjrzymy się szczegółowo tym rozwiązaniom.

Najważniejsze wnioski:

  • Artykuł prezentuje różne sposoby ładowania telefonów komórkowych.
  • Omawia rozwiązanie gniazd podtynkowych z ładowarką USB dla instalacji w nowobudowanych domach, biurach i hotelach.
  • Przedstawia zalety ładowarek USB, które mogą być stosowane do różnych urządzeń.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno