zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Kontrola stanu technicznego instalacji elektrycznych w domach

Strona główna > Archiwum White papers > Kontrola stanu technicznego instalacji elektrycznych w domach

Inspekcja starych instalacji elektrycznych

Zasoby mieszkaniowe Europy starzeją się. W wielu domach instalacje elektryczne są przestarzałe. Stan instalacji pogarsza się, są one w niewłaściwy sposób uzupełniane, lub stały się niewystarczające dla potrzeb odbiorników elektrycznych współczesnego gospodarstwa domowego. W wielu domach nie przeprowadzono renowacji instalacji elektrycznej, mimo że w ciągu ostatnich czterdziestu lat ilość zużywanej energii elektrycznej systematycznie wzrastała.

Na szczęście, praktyka okresowego kontrolowania instalacji elektrycznych szybko się rozprzestrzenia.

W tym artykule skupiamy się na tego rodzaju kontrolach, podkreślając duże znaczenie przeprowadzania pomiarów jak również kontroli wzrokowej (oględzin).

Najważniejsze wnioski:

  • Artykuł skupia się na znaczeniu przeprowadzania pomiarów jak również kontroli wzrokowej instalacji elektrycznych w starzejących się zasobach mieszkaniowych Europy.
  • Opisuje potencjalne zagrożenia związane ze starą instalacją domową. Definiuje pojęcia weryfikacji, kontroli, sprawdzania i obsługi.
  • Proponuje, że weryfikacja powinna obejmować kontrolę i badanie. Proponuje wymianę instalacji aluminiowej na miedzianą.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno