zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Mapy drogowe dla elektryfikacji infrastruktury miejskiej

Strona główna > Archiwum White papers > Mapy drogowe dla elektryfikacji infrastruktury miejskiej

Data
Tagi

Projekt „Elektryfikacja miast – wpływ elektryfikacji miejskiej infrastruktury na koszty i ślad węglowy” bada możliwe drogi rozwoju infrastruktury energetycznej dla miasta o liczbie mieszkańców 150 tysięcy. Opracowano kilka scenariuszy dla ogrzewania budynków mieszkalnych i transportu osobowego i przeprowadzono ich ocenę, wykazując wzrost zużycia energii elektrycznej w wirtualnym mieście. Dla każdego z nich przeanalizowano skutki finansowe i porównano je zarówno z perspektywy systemu jak i użytkownika końcowego.

Główne ustalenia tego projektu zostały przedstawione w czasie Zielonego Tygodnia UE 2016, w ramach warsztatu w dniu tematycznym „Inwestowanie w zielone miasta”.

Hipotezy badane w ramach tego projektu:
• Chociaż polityka energetyczna powinna być technologicznie neutralna, to poszczególne miasta muszą dokonać wyboru infrastruktur ogrzewania i transportu;
• Dokonane wybory mają długoterminowe implikacje i nie mogą być łatwo zmieniane;
• Wybory infrastruktury mają silny wpływ na koszty energii i jakość usług dla końcowych użytkowników.

POBIERZ RAPORT: Mapy drogowe dla elektryfikacji infrastruktury miejskiej_7

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.