zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Monitorowanie osób starszych mieszkających samodzielnie

Strona główna > Archiwum White papers > Monitorowanie osób starszych mieszkających samodzielnie

Bezpieczeństwo jest kluczową kwestia dla ludzi, co pokazują liczne badania dotyczące dodatkowych metod wsparcia dla osób starszych, które chcą jak najdłużej zachować samodzielność i mieszkać we własnych domach. Kwestia dotyczy nie tyle zabezpieczenia przed włamaniem, co raczej o zapewnienia osobistego bezpieczeństwa w sytuacji, gdy starsza, mieszkająca samotnie osoba zachoruje lub z dowolnego innego powodu będzie potrzebować nagle pomocy, a nie będzie mogła się z nikim skontaktować. Niezwykle ważna jest szybka i automatyczna komunikacja ze służbą zdrowia, woluntariuszami, rodziną i innymi bliskimi. W niniejszym artykule sprawdzamy dostępne istniejące rozwiązania, biorąc zawsze pod uwagę, że wybór konkretnego systemu musi być dostosowany do stanu zdrowia fizycznego i psychicznego osoby, jej potrzeb oraz indywidualnych wymagań.

Zarys treści

  • Omówienie kwestii związanych z bezpieczeństwem osób starszych mieszkających w domu.
  • Opis systemu PAS oraz możliwości rozszerzenia go o czujniki bezprzewodowe.
  • Przedstawienie nowych sposobów korzystania z systemu PAS.
  • Omówienie możliwości rozszerzonego monitoringu przy użyciu kamer wideo.
  • Przedstawienie zastosowania monitoringu w systemach telemedycznych.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.