zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Porównawcza ocena miedzianych i aluminiowych kabli i przewodów w instalacjach budynków

Strona główna > Archiwum White papers > Instalacje elektryczne w budynkach > Porównawcza ocena miedzianych i aluminiowych kabli i przewodów w instalacjach budynków

Data
Tagi

W artykule przeprowadzono porównawczą ocenę kabli i przewodów, odpowiednio z żyłami miedzianymi i aluminiowymi, stosowanych w instalacjach budynków.

Rozpatrzono kryteria odnoszące się do fizycznych właściwości miedzi i aluminium oraz przeprowadzono porównanie między tymi dwoma rodzajami przewodów pod względem: obciążalności prądowej, pojemności cieplnej, ciężaru, wymiarów, wytrzymałości mechanicznej, łatwości instalowania i niezawodności instalacji, niezawodności połączeń i końcówek przewodów, korozyjności i kosztów względnych.

W oparciu o te kryteria artykuł kończy się stwierdzeniem, ze żyły miedziane pod każdym względem przewyższają aluminiowe we wszystkich rodzajach przewodów i kabli stosownych w budynkach.

POBIERZ RAPORT: Porównawcza ocena miedzianych i aluminiowych kabli i przewodów w instalacjach budynków

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.