zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Profile środowiskowe silników i transformatorów

Strona główna > Archiwum White papers > Silniki i napędy elektryczne > Profile środowiskowe silników i transformatorów

Data
Tagi

Sprawność energetyczną silników elektrycznych można znacząco zwiększyć na drodze stosowania dodatkowych materiałów (aluminium, miedź stal magnetyczna). Materiały te jednak na swój sposób także oddziałują na środowisko.

W celu wyznaczenia równowagi między zużytym materiałem a zaoszczędzoną energią, holenderskie “Centrum voor energiebesparing en schone technologie” przeprowadziło badanie w celu ilościowego określenia tych oddziaływań, wykorzystując metody analizy cyklu życia.

Rozpatrując, jako przykład silnik o mocy 15 kW, raport ukazuje obciążenie środowiskowe, wynikające z użycia w tym silniku dodatkowych materiałów. Wyniki wyraźnie potwierdzają, że wpływ dodatkowego materiału przewodzącego jest z nadwyżką skompensowany przez zwiększenie sprawności. Podobne studium można wykonać dla transformatorów.

ZOBACZ RAPORT: Profile środowiskowe silników i transformatorów

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno