zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Przegląd uregulowań dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego w budynkach mieszkalnych w Europie

Strona główna > Archiwum White papers > Przegląd uregulowań dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego w budynkach mieszkalnych w Europie

Data
Tagi

Przedstawiono sposoby postępowania w zakresie bezpieczeństwa elektrycznego w sześciu krajach europejskich. W Europie istnieją zróżnicowane metody zapewnienia bezpieczeństwa instalacji elektrycznych w budynkach.

Przeprowadzono porównanie sposobów podejścia od strony technicznej i przepisów, w szczególności krajowych norm, stosowanych w następujących krajach: Belgii (AREI/RGIE), Holandii (NEN 1010), Niemczech (VDE 0100), Francji (NF C 15-100), Irlandii (ET 101/107) i Wielkiej Brytanii (BS 7671 + P).

Różnice występują w zakresie budowy, remontów i okresowych kontroli instalacji elektrycznych. Główne różnice dotyczą odmiennych organów kontrolnych i sposobu wyznaczania autoryzowanych elektryków. Omówiono ustawowe uregulowania, warunki przyłączenia, sposoby inspekcji i ulgi podatkowe.

ZOBACZ RAPORT: Przegląd uregulowań dotyczących bezpieczeństwa elektrycznego w budynkach mieszkalnych w Europie

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno