zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Energetyka wiatrowa i jej konkurencyjność. Zobacz raport

Data
Tagi

Raport dot. energetyki wiatrowej (GPM) analizuje konkurencyjność energii wiatrowej na hurtowych rynkach energii i przedstawia zarys regulacji dotyczącej energii elektrycznej w różnych krajach: Brazylii, Francji, Niemczech, Indiach, Meksyku, Hiszpanii i USA (Teksas).

Poprzednie raporty dotyczące GPM w sektorze PV koncentrowały się na trzech różnych segmentach rynku (mieszkalnych, handlowych i użytkowych). Obecny dokument skupia się na parkach wiatrowych o dużej liczbie MW i ocenia jego konkurencyjność kosztową wobec alternatywnych źródeł wytwarzania.

Podejście do GPM jest oparte na parzystości wytwarzania, podobnie jak raport o skali użyteczności PV. Raport określa taryfę, która spełnia wymagania rentowności dla inwestorów w poszczególnych krajach.

POBIERZ RAPORT: Wind Grid Parity Monitor – Issue 1 – 2017-1


Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.