zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Bardziej ekologiczny sposób podróżowania

Strona główna > Archiwum Dobre praktyki > Elektromobilność > Bardziej ekologiczny sposób podróżowania

Jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, miedź odgrywa kluczową rolę w ich produkcji, magazynowaniu energii i infrastrukturze ładowania. Tak jak pojazdy z silnikami spalinowymi wymagają sieci stacji paliw, tak pojazdy elektryczne będą potrzebowały sieci stacji ładowania, a te oparte są na technologiach miedzianych.

Magazynowanie energii uważane jest za najbardziej miedziany aspekt pojazdów elektrycznych, z szacunkowym zużyciem 1,1-1,2 kg miedzi na każdą kilowatogodzinę baterii litowo-jonowej. Poza tym miedź jest wykorzystywana w wirnikach napędzających silniki elektryczne, szyny zbiorcze, uzwojenia i okablowanie.

Patrząc dalej w przyszłość, znaczenie miedzi w elektromobilności może jeszcze bardziej wzrosnąć wraz z pojawieniem się pojazdów niezależnych energetycznie, które wykorzystują miedziane panele fotowoltaiczne do wykorzystania energii słonecznej.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.