zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Ochrona morskich elektrowni wiatrowych

Strona główna > Archiwum Dobre praktyki > Energia wiatrowa Offshore > Ochrona morskich elektrowni wiatrowych

Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na alternatywne źródła energii, coraz większe znaczenie mają struktury przybrzeżne, takie jak farmy wiatrowe. Jednak, podobnie jak w przypadku istniejących platform naftowych i gazowych, ich  położenie na morzu naraża je na duże obciążenia i silnie korozyjne środowisko. Muszą one być odporne na działanie wody morskiej i promieniowania UV oraz działanie pływów i fal. Ochrona tych konstrukcji stalowych zawsze stanowiła wyzwanie dla tradycyjnych metod ochrony, ponieważ część konstrukcji metalowych nie ma stałego kontaktu z wodą morską. Nowy rodzaj wyładunku łodzi, opracowany przez przemysł miedzi specjalnie dla farm wiatrowych, zapewnia płaszcz ochronny wokół wrażliwych obszarów i oferuje niezawodną ochronę przed wilgocią i wysokim zasoleniem.

Miejsce wyładunku łodzi jest całkowicie pokryte stopem miedzi i niklu, który okazał się bardzo opłacalną finansowo i długotrwałą alternatywą dla konwencjonalnych systemów powłok. Jest ono odporne na działanie wody morskiej i jest już powszechnie stosowany w zastosowaniach morskich dzięki doskonałej odporności na korozję. Miedź-nikiel również łatwiej absorbuje uderzenia wynikające z manewrów dokowania statków serwisowych (konserwacyjnych). Stop ten jest łatwy w obróbce i charakteryzuje się doskonałymi właściwościami spawalniczymi, co skraca czas montażu i prace konserwacyjne.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.