zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Odblokowanie nieograniczonej ilości energii odnawialnej

Strona główna > Archiwum Dobre praktyki > Odnawialne źródła energii (OZE) > Odblokowanie nieograniczonej ilości energii odnawialnej

Fuzja jądrowa – przeciwieństwo rozszczepienia jądrowego, które ma miejsce w elektrowniach jądrowych – występuje naturalnie w słońcu, a my dziękujemy za życie na Ziemi. Atomy wodoru łączą się tworząc hel, który ma mniejszą masę niż oryginalne atomy, a różnica jest uwalniana jako energia, której doświadczamy jako światło słoneczne. Gdyby naukowcy mogli odtworzyć ten proces na Ziemi, moglibyśmy mieć niewyczerpane źródło czystego paliwa. Brytyjska firma Tokamak Energy dąży do osiągnięcia tego celu, a miedź jest kluczowym elementem układanki.

Naśladowanie słońca to ogromne wyzwanie naukowe i inżynierskie. Temperatury potrzebne do wydajnej fuzji wynoszą ponad 100 milionów stopni Celsjusza. Dzięki doskonałej przewodności elektrycznej miedź – w szczególności miedź beztlenowa o wysokiej przewodności (OFHC), może być użyta do wytworzenia cewek polowych, które umożliwiają wytwarzanie bardzo silnych pól magnetycznych w celu powstrzymania reakcji, przybliżając nas o krok do Świętego Graala nieograniczonej energii odnawialnej.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.