zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Odporne i niezawodne zasilanie nowoczesnego budynku biurowego

Strona główna > Archiwum Dobre praktyki > Odporne i niezawodne zasilanie nowoczesnego budynku biurowego

Ten zeszyt Poradnika opisuje projekt infrastruktury elektrycznej nowoczesnego, 10-kondygnacyjnego budynku biurowego w Mediolanie, będącego główną siedzibą instytucji, mieszczącego 500 pracowników, intensywnie użytkujących urządzenia informatyczne.

Dowodzi, ze zadbanie o odporność i niezawodność na etapie projektowania może w późniejszej fazie przynieść dużą oszczędność kosztów utrzymania i renowacji.

Zwrócono uwagę na wybór schematu elektrycznej instalacji rozdzielczej, wybór konfiguracji systemu uziemień, sposób ograniczenia harmonicznych prądu, rozdział energii elektrycznej, koordynację wielu różnych urządzeń zabezpieczających, oraz temu, jak zapewnić zasilanie odbiorników krytycznych dla działalności przedsiębiorstwa.

Najważniejsze wnioski

  • Trzy stopnie ochrony przeciwko wyłączeniom zasilania dla odbiorników o kluczowym znaczeniu
  • Każda kondygnacja jest zasilana z dwóch niezależnych rozdzielnic
  • Duża elastyczność systemu zasilania stwarza możliwość zwiększenia obciążenia w przyszłości.
  • Zwiększenie kosztu instalacji elektrycznej o zaledwie 16%
  • Znacząco niższy koszt cyklu życia

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.