zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Szybka i niezawodna obsługa pociągów

Strona główna > Archiwum Dobre praktyki > Efektywność energetyczna > Szybka i niezawodna obsługa pociągów

W chwili, gdy doświadczyliśmy korzyści płynących z szybkich pociągów, zabierając nas tam, gdzie chcemy dotrzeć szybciej i podróżować wygodniej niż wcześniej, z pewnością nie chcielibyśmy tego zmieniać. Dzięki przemysłowi miedzi nie będziemy nawet musieli o tym myśleć. Przewód jezdny nowej generacji stanowi doskonałą alternatywę dla kosztownego przewodu miedziano-srebrnego, powszechnie stosowanego w napowietrznych systemach sieci trakcyjnej i jest bardziej przyjazny dla środowiska. Nowy drut, który nadal zawiera > 99,9% miedzi, obejmuje bardzo małe ilości stopów, które poprawiają odporność na zużycie, nawet o 50%, nie zmniejszając przy tym przewodności. Dostosowując skład stopu, producent może dopasować parametry drutu do specyficznych wymagań klienta, zwiększając przy tym jego wydajność.

Jednym z ważnych czynników zwiększających prędkość maksymalną pociągów jest możliwość utrzymania pantografu silnika w ciągłym kontakcie z napowietrzną linią energetyczną. Wraz ze wzrostem prędkości pociągu, tym bardziej linia energetyczna porusza się w górę i w dół, zjawisko znane jako propagacja fali. Wyższe napięcie nowego przewodu redukuje ten ruch, umożliwiając zwiększenie maksymalnej prędkości.

W porównaniu z istniejącymi drutami na bazie miedzi i srebra, nowy drut zapewnia 40% oszczędności kosztów i do 50% mniejsze zużycie. To skutkuje znacznie dłuższą żywotnością, obniża rutynowe czynności konserwacyjne i poprawia wydajność i efektywność wykorzystania zasobów, ponieważ wymagana jest mniejsza liczba linii wymiany.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.