zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Udostępnianie mniejszych urządzeń elektronicznych

Strona główna > Archiwum Dobre praktyki > Elektrotechnika > Udostępnianie mniejszych urządzeń elektronicznych

Kiedy Alexander Bell wynalazł telefon, jego celem było umożliwienie dwóm osobom rozmowy ze sobą bez przebywania w tym samym miejscu. Co by zrobił z dzisiejszymi urządzeniami? Wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych jest bardzo niewielką częścią tego, do czego dziś używa się telefonów komórkowych. Konsumenci wymagają dużych ilości pamięci, aparatów fotograficznych, odtwarzaczy muzycznych, czujników i wielu innych funkcji, a wszystko to w znacznie mniejszym pakiecie. Potrzeba miniaturyzacji sprawia, że mikro-lutowanie złotego drutu lub chipa na bazie cyny jest niezwykle trudne, w wyniku czego tradycyjne połączenia drutowe między układami scalonymi i obwodami zewnętrznymi osiągnęły swoje granice.

Przemysł znalazł sposób na rozszerzenie tych ograniczeń poprzez zastosowanie technologii filarów miedzianych. Eliminuje to problem mikro lutowania, ponieważ filary są nakładane bezpośrednio na płytkę poprzez tak zwane “uderzenia” za pomocą cynowo-srebrnych nakładek lutowniczych, które tworzą połączenia między chipem a podłożem. Ta innowacja pozwala na zmniejszenie odległości wejściowych i wyjściowych w porównaniu z mikro lutowaniem oraz zwiększa jakość i niezawodność połączeń. Dla producentów oznacza to oszczędność kosztów, większą elastyczność projektowania, łatwość przetwarzania i niezawodność oraz mniejszy wpływ na środowisko. Dla konsumentów oznacza to przyjemność korzystania z coraz bardziej wydajnych produktów.

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.