zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Wzmocnienie przystępnej cenowo energii słonecznej

Strona główna > Archiwum Dobre praktyki > Energia słoneczna (PV) > Wzmocnienie przystępnej cenowo energii słonecznej

Ponieważ tradycyjne źródła energii raczej nie będą trwać wiecznie, polowanie jest na znalezienie najbardziej zrównoważonych alternatywnych źródeł zaopatrzenia. Technologia fotowoltaiczna, zasilana przez energię słoneczną, dojrzała znacznie szybciej niż przewidywano i przewyższała pierwotnie oczekiwane. Panele słoneczne szybko stały się bardziej popularne i tym samym bardziej przystępne cenowo, a miedź odegrała kluczową rolę.

Ze względu na swoiste właściwości – takie jak przewodność i użyteczne właściwości mechaniczne – miedź zawsze była materiałem wybieranym do wydajnej ekstrakcji energii elektrycznej z ogniw słonecznych. Stosunkowo gruba, ale miękka miedź jest preferowana do stosowania w ogniwach krzemowych w celu zmniejszenia kruchości, a miękka miedź oferuje większą wydajność i lepszą niską granicę plastyczności.

Mając to na uwadze, producenci stworzyli nowy materiał na bazie miedzi, który umożliwia zautomatyzowaną, masową produkcję paneli słonecznych. Nowa taśma łącząca PV składa się z niezwykle czystego rodzaju miedzi walcowanej płasko z okrągłego drutu, a następnie powlekanej cyną. Główną zaletą produktu jest jego wytrzymałość. Taśmy PV pozwalają na produkcję cieńszych płytek, zmniejszenie oporu elektrycznego, maksymalizację mocy wyjściowej i znacznie bardziej zautomatyzowany proces produkcji.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.