zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Zwiększenie wydajności klimatyzacji

Strona główna > Archiwum Dobre praktyki > Efektywność energetyczna > Zwiększenie wydajności klimatyzacji

Pierwotnie zaprojektowane do przestrzeni publicznych, w ciepłym klimacie, systemy klimatyzacji (AC) stają się coraz bardziej popularne w naszych biurach, naszych środkach transportu, a nawet w naszych domach. W rezultacie zwiększyła się również ilość energii zużywanej przez te systemy. Branża HVAC (Ogrzewanie, Wentylacja i Klimatyzacja) zareagowała poszukując rozwiązań, które są bardziej energooszczędne, zużywają mniej czynników chłodniczych, w tym tych, które nie są szkodliwe dla warstwy ozonowej i są bardziej ekonomiczne.

Innowacje miedziane w projektowaniu rur przyniosły znaczące korzyści w zakresie wydajności w stosunku do ogólnej wydajności klimatyzatorów. Nowe rury mają mniejszą średnicę i są wyposażone w mikro rowki na wewnętrznej ścianie. Wszystkie te cechy poprawiają wymianę ciepła między czynnikiem chłodniczym a ściankami rury i poprawiają efektywność energetyczną. Rury wymagają mniejszej ilości materiału, pozwalają na stosowanie mniejszych ilości (ładunków) czynnika chłodniczego i zapewniają większą elastyczność projektowania. Podczas gdy projekt jednostki konsumenckiej może być pożądany, dla celów estetycznych, nowa technologia rur pozostaje kompatybilna z istniejącymi metodami produkcji i urządzeniami stosowanymi w przemyśle HVAC. Rury MicroGroove są dostępne w szerokiej gamie stopów, aby zapewnić spełnienie wszystkich potrzeb rynku.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.