zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Innowacje w dużych firmach, czyli energetyka bliżej OZE

Strona główna > Archiwa wpisów > Innowacje w dużych firmach, czyli energetyka bliżej OZE

Innowacyjność przestała już być luksusowym bonusem działalności dużych firm, tylko jednym z podstawowych narzędzi do zdobywania przewagi na rynku i utrzymywania się na nim – pisze Michał Perzyński, redaktor BiznesAlert.pl. Samo słowo „innowacje” pojawia się coraz częściej w ustach polityków, ale też przedstawicieli polskich spółek energetycznych. I wygląda na to, że na tym polu nie mamy się czego wstydzić. Jednym z przykładów wskazanych przez portal jest  KGHM zainteresowany projektami dot. OZE, spółka Tauron – zaangażowana m.in. w projekty związane z elektromobilnością, a także PKN Orlen, który inwestuje w farmy wiatrowe na morzu.

Własne OZE i przemysł 4.0 w KGHM

KGHM dzięki klastrowi na terenie powiatu zgorzeleckiego współtworzy regionalne układy energetyczne- wylicza BiznesAlert.pl. Spółka chce w jego ramach wdrażać nowe technologie z zakresu magazynowania energii, technologii fotowoltaicznych, budowania jednostek wytwórczych czy rozwijać elektromobilność.  Zresztą KGHM zakłada w strategii na lata 2019-2023, że do końca 2030 roku chce zaspokajać połowę swojego zapotrzebowania na energię elektryczną ze źródeł własnych i odnawialnych – a warto przypomnieć, że to największy konsument energii w kraju.

POLECAMY: KGHM pracuje nad ładowarką z napędem elektrycznym

W dokumencie poświęconym strategii na najbliższe cztery lata KGHM pisze o głównych kierunkach swojego rozwoju, tzw. „4 E”; po pierwsze jest to elastyczność obejmująca przede wszystkim zagadnienia związane z przemysłem 4.0, digitalizacją i elektromobilnością, po drugie efektywność, czyli odpowiedź na wzrost konkurencji w branży produkcyjnej i wydobywczej oraz przemysł 4.0, po trzecie ekologia – bazująca na elektromobilności, rozwoju regulacji proekologicznych, gospodarce obiegu zamkniętego oraz proekologicznej produkcji, oraz e-przemysł – oparty na robotyzacji, digitalizacji, społeczeństwie opartym na wiedzy oraz założeniach przemysłu 4.0 – podaje portal.

Poza tym w październiku ubiegłego roku spółka KGHM nawiązała  współpracę w obszarze rozwoju elektromobilności z Tauronem. Ma ona dotyczyć budowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, rozwoju usługi carsharingu oraz wspólnych działań proekologicznych. Więcej na temat projektów dot. elektromobilności czytaj TUTAJ.

POLECAMY:

Polska miedź napędza elektromobilność

Elektromobilność w Europie i w Polsce. Kiedy co drugie auto będzie elektryczne?

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.