zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Mobilne urządzenie awaryjnego zasilania sieci zasili nawet do 1000 gospodarstw domowych

Strona główna > Archiwa wpisów > Mobilne urządzenie awaryjnego zasilania sieci zasili nawet do 1000 gospodarstw domowych

Tauron rozpoczął produkcję pierwszej serii urządzenia do awaryjnego zasilania sieci. Podłączenie może odbywać się bez wyłączania linii energetycznej, czyli w technologii prac pod napięciem.

Jak wskazują specjaliści TAURONA, Mobilne Urządzenie Zasilające (MUZ) w razie jakichkolwiek zakłóceń w dostawie energii elektrycznej zapewnia stałe zasilanie odbiorcom. MUZ jest urządzeniem pionierskim i praktycznym. Dotychczas nie stosowano w polskiej elektroenergetyce zasilania sieci SN 15, 20 i 30 kV z mobilnych agregatów prądotwórczych o mocach powyżej 50 kW.

Rozwiązanie TAURONA polega na wykorzystaniu agregatu niskiego napięcia, który jest podłączony do MUZ transformującego niskie napięcie, umożliwiając zasilenie fragmentu sieci średniego napięcia. Urządzenie gwarantuje minimalizowanie przerw w dostawach energii elektrycznej przy usuwaniu awarii sieci średniego napięcia oraz wyeliminowanie przerw w dostawach podczas planowanych prac na sieci. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, można zminimalizować czas przyłączenia zestawu do sieci do około 40 minut.

Dodatkowym atutem jest zmniejszenie wymaganej liczby pracowników. Do przyłączenia i obsługi niezbędny jest jedynie dwuosobowy zespół elektromonterów, a ponadto istnieje możliwość podłączenia go praktycznie w każdej lokalizacji.

Jak wskazuje portal Energetyka 24, takie rozwiązanie jest korzystniejsze od rozwiązań dotychczas stosowanych, ze względu na efektywność energetyczną oraz sprzętową. Mocny generator gwarantuje dostawy energii elektrycznej do obszarów trudnodostępnych gdzie nie udałoby się dostarczyć i użytkować kilku mniejszych zestawów.

Przeczytaj także:

Elastyczność i wydajność systemu energetycznego. Jak sterować popytem?

 

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.