zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Jak pozbyć się przykrego zapachu i wilgoci w łazience

Strona główna > Archiwum Poradniki użytkownika > Jak pozbyć się przykrego zapachu i wilgoci w łazience

Data
Tagi

Nowe budynki są wyposażone w system wentylacji, który w sposób ciągły zapewnia świeże powietrze w całym domu i wszystkich mieszkaniach z osobna. Starsze budynki nie posiadają jednak tego rodzaju wentylacji. To właśnie ich najczęściej dotyczy problem utrzymywania się przykrego zapachu oraz wilgoci w łazience. Powstaje pytanie, jak najlepiej usuwać nieprzyjemne zapachy oraz wilgoć z łazienki i toalety? Jedną z możliwości jest otwarcie okna, ale to powoduje znaczne straty ciepła i nadmierne zużycie energii. Inną jest stosowanie odświeżaczy powietrza, te jednak nie rozwiązują problemu wilgotności. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zainstalowanie wentylatora łazienkowego.

Maico-469720_00_1000

Przykład wentylatora łazienkowego
(Źródło ilustracji: Maico)

nuflow_be__135176975

Przykry zapach w toalecie lub łazience może zepsuć dobry
nastrój (Źródło ilustracji: nuflowe.be)

Wentylator łazienkowy
W sklepach dostępne są wentylatory łazienkowe o typowych wymiarach 15 x 15 cm, które można instalować w ścianie lub w suficie. Są one wyposażone w okrągły wylot, do którego można przyłączyć sztywny przewód wentylacyjny lub rurę spiro.

W przypadku montażu na ścianie zewnętrznej wylot jest zaopatrzony w osłonę z ruchomą żaluzją. Wywiewane powietrze otwiera żaluzję. Kiedy wentylator nie pracuje, żaluzja zapobiega przenikaniu deszczu lub wtłaczaniu powietrza wskutek wiatru. Przy wyprowadzeniu wentylacji na dach budynku stosuje się kominki wentylacyjne.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.