zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Poradniki użytkownika

 • Optymalne oświetlanie klatek schodowych

  Automat schodowy sterujący oświetleniem klatek schodowych czy korytarzy jest znany od dawna – to niewielkie urządzenie umieszczone na tablicy rozdzielczej. Zwykły automat ma jednak istotną wadę: nagłe znalezienie się użytkownika w ciemności, gdy minie nastawiony czas, jest zarówno niewygodne, jak i niebezpieczne. Sytuacji tej można łatwo uniknąć.

 • Ile obwodów zasilających powinna mieć domowa instalacja elektryczna?

  Dostawca energii elektrycznej doprowadza kabel elektroenergetyczny bezpośrednio do domu, gdzie przyłączany jest on do licznika energii. Między licznikiem a główną rozdzielnicą domu istnieje tylko jedno połączenie. Natomiast przemyślana decyzja o liczbie oddzielnych obwodów w instalacji domowej pozwoli uniknąć kłopotów w przyszłości.

 • Jak pozbyć się przykrego zapachu i wilgoci w łazience

  Nowe budynki są wyposażone w system wentylacji, który w sposób ciągły zapewnia świeże powietrze w całym domu i wszystkich mieszkaniach z osobna. Starsze budynki nie posiadają jednak tego rodzaju wentylacji. Powstaje pytanie, jak najlepiej usuwać nieprzyjemne zapachy oraz wilgoć z łazienki i toalety?

 • Zalety automatycznego sterowania ogrzewaniem

  Większość domów jest wyposażona w system centralnego ogrzewania z termostatem i grzejnikami z zaworami termostatycznymi. Pod względem komfortu i wygody domowników takie rozwiązanie posiada jednak szereg niedogodności.

 • Zadbajmy o chłodzenie

  Zmiana klimatu i coraz częstsze fale dotkliwych upałów powodują, że istotną sprawą staje się troska o utrzymanie właściwej temperatury i komfortu przebywania w pomieszczeniach – zarówno domowych, jak i biurowych.

 • Oświetlenie LED w domu – poradnik część 2

  W poprzednim artykule wyjaśniliśmy, czym są źródła światła LED i w jakiej postaci są powszechnie dostępne. Teraz szczegółowo omówimy liczne zalety oświetlenia LED.

 • Oświetlenie LED w domu – poradnik część 1

  W tym artykule przedstawimy, czym jest źródło światła LED i jakie typy lamp możemy obecnie spotkać. Natomiast w drugiej części poradnika omówione zostaną szczegółowo liczne zalety oświetlenia LED.

 • Bezpieczny kamping

  Jednym z najważniejszych udogodnień na polu kampingowym jest dostęp do energii elektrycznej. Korzystając z gniazdek na polu kampingowym, pamiętajmy przede wszystkim o bezpiecznym użytkowaniu kabli i przewodów.

 • Pompa ciepła

  Energetycznie wydajna pompa ciepła może w dobrze izolowanym domu zapewnić nie tylko ogrzewanie, ale także przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

 • Praktycznie i estetycznie, czyli korytka i listwy instalacyjne

  Co zrobić gdy potrzebujemy rozbudować instalacje elektryczną, a jednocześnie uniknąć wiercenia, kucia, zrywania tapet, boazerii, czy podłogi? Odpowiedź jest prosta: skorzystać z korytek i listew instalacyjnych.

 • Z prądem nie ma żartów

  Pożar i porażenie prądem to dwa najczęstsze zagrożenia związane z używaniem urządzeń elektrycznych. Obydwa mogą mieć poważne, a czasem nawet śmiertelne skutki.

 • Nowe światło na sterowniki

  Coraz więcej osób poszukuje mieszkań z ogrodem. Aby cieszyć się nim wieczorami lub zimą, należy zadbać o oświetlenie. Dobierając odpowiednie dla swoich potrzeb, należy…

 • Domowa sieć prądu stałego

  W tym artykule spojrzymy w przyszłość – na korzyści wynikające z posiadania domowej sieci prądu stałego.

 • Elektryczny samochód naładujesz w garażu

  Samochody elektryczne i hybrydowe już wkrótce powinny stać się bardziej widoczne na naszych drogach. Decydując się na zakup takiego auta nie jesteśmy skazani, jak w przypadku samochodów spalinowych, na korzystanie z publicznych stacji.

 • Dom nowoczesny jak… samochód

  Samochód przebył ewolucję podyktowaną bieżącymi potrzebami ludzi, podczas gdy nasze domy w większości nie zmieniły się. Instalacje elektryczne w wielu domach nie realizują żadnych inteligentnych funkcji.

 • Sterowanie domem ze smartfonu

  Inteligentne domy zyskują na popularności. Automatyczne bramy, oświetlenie, urządzenia domowe, regulowanie żaluzji, otwieranie okien – wszystkie te funkcje można połączyć w system zintegrowanego zarządzania, który będzie sterowany smartfonem.

 • Gniazdek w domu nigdy za dużo

  Gniazdka elektryczne mają to do siebie, że jest ich albo za mało, albo są ulokowane w złym miejscu. Zarówno budowa, jak i remont to świetna okazja, do tego, aby przemyśleć rozkład gniazdek elektrycznych w domu, czy mieszkaniu.

 • Taniej i wygodniej dzięki ogrzewaniu strefowemu

  Poranki i wieczory są już coraz chłodniejsze, więc często decydujemy się na dogrzewanie wybranych pomieszczeń. Dobrym sposobem na obniżenie rachunków za ciepło jest system ogrzewania strefowego.

 • Wkomponuj swoje radio w ścianę

  Radia montowane podtynkowo nie zabierają miejsca potrzebnego do różnych celów, np. do pracy, i wymagają tylko przyłączenia do sieci zasilającej.

 • Wi-fi czy kabel – oto jest pytanie

  Wi-fi czy kabel? Odpowiedź jest bardzo prosta. W domu najlepiej zainstalować jedno i drugie, tak aby swobodny dostęp do sieci miało każde z domowych urządzeń.

 • Naładuj swój tablet prosto ze ściany

  Wiele osób nie wyobraża sobie dziś życia bez urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, odtwarzacze MP4 czy tablety. Wymagają one jednak regularnego i częstego dostępu do ładowarki…

 • 9 sposobów na problemy z domową instalacją elektryczną

  Domowa codzienność pokazuje, że gniazdko elektryczne w jednym, czy w dwóch rogach pokoju, to zdecydowanie za mało, aby podpiąć do prądu wszystko, co potrzeba.

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.
Zamknij okno