zamknij newsletter
WYDARZENIA, RAPORTY I NOWOŚCI Z RYNKU ENERGII
Wysyłamy newsletter raz w tygodniu ze świeżymi informacjami, wydarzeniami z rynku oraz ciekawymi artykułami i raportami.

Walory estetyczne miedzi i jej stopów

Strona główna > Archiwum White papers > Walory estetyczne miedzi i jej stopów

Data
Tagi

Raport ma na celu przedstawienie walorów estetycznych oraz korzyści wynikających z zastosowania miedzi w architekturze. Praca skierowana jest głównie do architektów, konstruktorów fasad, dachów oraz systemów rynnowych oraz do inwestorów.

Zastosowanie miedzi w architekturze realizowane jest głównie w budynkach reprezentacyjnych takich jak hale widowiskowe i sportowe, gmachach użyteczności publicznej (teatry, muzea, siedzi- by wyższych uczelni) oraz bankach. W tego typu budynkach najważniejszym kryterium doboru materiały jest jego estetyka i ponadczasowy wygląd, które można uzyskać po wyborze miedzi na elewacje i dach budynku.

Przy promocji walorów estetycznych miedzi w architekturze należy pamiętać także o renowacji i remontach strych obiektów historycznych, w których dachy, systemy rynnowe oraz akcesoria architektoniczne zrobione są z miedzi. Służby konserwatorskie powinny mieć świadomość o możliwości zastosowania blachy miedzianej oksydowanej i patynowanej w modernizowanych obiektach, w których wymienia się tylko część pokrycia.

Zastosowanie tego rodzaju blachy daje możliwość doboru materiału, którego kolor odpowiada pierwotnemu występującemu na pokryciu budynku. Raport pokazuje także korzyści zastosowania miedzi w pomieszczeniach wewnątrz budynków oraz we wzornictwie przemysłowym.

POBIERZ CAŁY RAPORT Walory estetyczne miedzi

Newsletter

Zapisujesz się na newsletter serwisu Leonardo-Energy.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Europejski Instytut Miedzi z siedzą we Wrocławiu 50-125, ul. Św. Mikołaja 8-11, 408, w celu korzystania z usługi „Newsletter”. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi „Newsletter”.