KGHM Polska Miedź S.A. dołączył do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego. Deklarację Partnerską Przystąpienia do „Klastra Edukacyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” w dniu 17 maja podpisali członkowie zarządu KGHM.
Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. powstał w kwietniu 2015 roku. Ideą jego działania jest rozwój przedsiębiorczości i sieci współpracy pomiędzy m.in. przedsiębiorcami, szkołami i uczelniami wyższymi, jednostkami naukowo – badawczymi, jednostkami samorządu terytorialnego oraz wszystkimi zainteresowanymi rozwojem szkolnictwa branżowego i rynku w zakresie transferu wiedzy, technologii oraz kadr.
Transformacja w stronę czystej energii nie obejdzie się bez miedzi. Oto dlaczego
Jak wskazują przedstawiciele KGHM, dołączenie do Klastra Edukacyjnego wpisuje się w realizację strategii spółki na lata 2019-2023, która została przyjęta pod koniec ubiegłego. Wśród ważnych dla spółki zadań, jest m.in. wsparcie rozwoju kompetencji przyszłości, które zaczyna się na poziomie edukacji i współpracy ze szkołami. Dla każdej firmy wykwalifikowani pracownicy to bardzo ważny zasób i tak też jest w przypadku KGHM.
Polskie jednostki naukowe będą pracować nad bateriami do samochodów elektrycznych
Zarząd KGHM stawia sobie za cel wspieranie kształcenia zawodowego w regionie, a ścisła współpraca ze szkołami to podstawa późniejszych sukcesów, zarówno spółki jak i mieszkańców. W ramach współpracy, KGHM ze szkołami średnimi z Zagłębia Miedziowego organizuje m.in. zajęcia praktycznej nauki zawodu oraz praktyki zawodowe, przygotowuje uczniów do uzyskania wybranych uprawnień zawodowych przed ukończeniem szkoły, umożliwia udział w dodatkowych szkoleniach dla młodzieży i nauczycieli, funduje stypendia dla wyróżniających się uczniów oraz wspiera szkoły w modyfikowaniu programów nauczania.